Reklam

On-Chain Analisti, Bitcoin’in (BTC) Mevcut Fiyatı ve İlerideki Potansiyel Fiyat Hareketleri Hakkındaki Fikirlerini Paylaştı

On-chain analisti Willy Woo, Bitcoin'in fiyat yönü ile ilgili fikirlerini paylaşarak, BTC'nin yükseliş döngüsünü en az 6 ay daha devam ettireceğini ve 6 haneli fiyat seviyelerine ulaşabileceğini söyledi.
23:15
27 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler On-chain analisti Willy Woo, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC), yükseliş hareketini altı ay ile bir yıl daha sürdürebileceğini söyledi.

Woo: Piyasada Alım Baskısı Oluştu

Preston Pysh ile Bitcoin Fundamentals üzerine yaptığı yeni bir röportajda Woo, uzun vadeli BTC yatırımcılarının önceki yükseliş döngülerinden daha yüksek gelirler elde ettiğini dile getirdi.

Analist, yeni bir tür uzun vadeli bitcoin yatırımcılarının lider kripto varlık üzerinde satın alma baskısı oluşturduğunu da sözlerine ekledi:

“Geçen yılın dördüncü çeyreğinden itibaren, bir kısım uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının etkili bir şekilde satış yapmaya başladıklarını gördük. Ardından piyasaya, alım yapmak üzere yeni yatırımcılar geldi. Bu yatırımcılar alım üzerine alım yaptılar.”

Analist, BTC’nin 100.000 Doları Aşabileceğini Söyledi

Woo, 2021 yılı başında alım yapan yatırımcıların, Bitcoin’in 100.000 dolarlık fiyat seviyesini aşması için BTC‘ye gerekli ivmeyi sağlayabileceklerini iddia etti:

“Bu yılın ilk yarısında, satın alınan uzun vadeli Bitcoin’lerin, zirvede oldukları noktadayız. Yapılan bu alımlar, BTC’yi altı haneli fiyat seviyelerine götürmek için gerekli fiyat hareketlerini tetikleyebilir.”

İlerideki altı ay ile 1 sene arasında bir sürede yükseliş döneminin devam edeceğini düşünen Willy Woo, konuya ilişkin şu sözleri sarf etti:

“Kesinlikle önümüzdeki 6 ay daha yükselişin devam edeceğini düşünüyorum. Belki bu süre 1 yıl bile olabilir. Yani, birikim yapmak için çok iyi bir zaman olabilir. Yeniden birikim aşamasından çıkıyoruz, bunu zincir üzerinde net bir şekilde görebiliyoruz. Piyasada düşüşler kaydedildiğinde o bir birikim dönemiydi. Düşüş dönemi değildi.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcıların, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar