X


Tutuklanan Ethereum Geliştiricisine Roger Ver’den Destek!

16:00
30 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ethereum (ETH) geliştiricilerinden birisi olan Virgil Griffith, bugün ortaya çıkan bir habere göre ABD’li yetkililer tarafından Kuzey Kore’nin yaptırımları aşmasına yardımcı olacak kripto para ve blockchain teknolojilerini öğrettiği gerekçesiyle tutuklandı. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Roger Ver’den Griffith’e Destek

Griffith’in tutuklanması kripto para sektöründe büyük yankı uyandırdı ve Bitcoin Cash (BCH) destekçisi Roger Ver bile Griffth’e destek mesajı attı. Yaptırımların bir askeri eylem ve savaş nedeni olduğunu belirten Bitcoin Cash‘in lider ismi, yaptırımlara karşı olan insanların savaşa da karşı olduğunun altını çizdi.

Roger Ver’in bu tweet’ine eski ‘ortağı’ Calvin Ayre’den de anında yanıt geldi. Ayre, savaş durumunda kendi hükümetine karşı gelmenin ”vatana ihanet” olduğunu ifade etti ve bunun bazı durumlarda ciddi cezalara sahip olduğunu vurguladı.

Kripto para sektörüne bakıldığında piyasanın Griffith tutuklanması nedeniyle ikiye hatta üçe ayrıldığını görmek mümkün. Bir taraf Griffith’in suçsuz olduğunu belirtirken, diğer taraf ABD hükümetinin doğru bir adım attığını savunmakta. Üçüncü kesim ise Ethereum Vakfı’nın Griffith’e yardım için açıklama bile yapmamasının oldukça acımasız bir hamle olduğunu vurgulayıp,  Ethereum topluluğunu eleştirmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar