Bitcoin Grafiği ve Fiyatları

Bitcoin grafiği ve fiyatları kripto para yatırımcıları için ne mesaj veriyor?
14:20
30 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin grafiği ve fiyatları özellikle 2020 Haziran ayından beri büyük bir belirsizliğe sahip. Bitcoin fiyatının Haziran ayının 1. ve 2. haftalarındaki volatilite ile dip noktayı görmesi, kripto para yatırımcılarında ilk başta bir rahatlık oluşmasına imkan tanısa da korkulan oldu ve patlama gerçekleşti.

Bitcoin’in 10 günlük volatilitesinin 2019 yılından beri görülmemiş seviyelere düştüğü ortaya çıktı. Bu durum genellikle fırtına öncesi sessizlik olarak biliniyor ve BTC tahmin edildiği gibi hareket ederek bu sessizlikten sonra yatırımcıları fırtına ile tanıştırdı. 9.800 dolar seviyelerine hızlı bir çıkış yapan ve 10.000 dolardaki direnci zorlayacağı düşünülen BTC, bir anda 9.000 dolar seviyesinin dibine kadar geriledi.

Bitcoin Grafiğindeki Volatilite, Fiyatı Nasıl Etkiler?

Bitcoin grafiği ile fiyatlarının bu denli sert bir değişim ve düşüş yaşaması, birçok uzman ismi de şaşırttı. Buna rağmen bazı uzmanlar aşağıda da görülebilecek Bitcoin Volatilite tablosuna göre böyle bir düşüşün zaten beklendiğini belirtmiş olduklarını ifade ediyorlar. Bitcoin, volatilitenin devamında yaşadığı sert düşüşün sonrasında yine oldukça durgun bir döneme giriş yaptı ve analistler bu sefer farklı bir hareket konusunda uyarıyorlar.

Önde gelen kripto para analistlerinden birisi olan Josh Rager, benzer durumun daha önce 2019 yılında yaşandığını ve bunun devamında boğa piyasasının başladığını ifade etti.  Gerçekten de Bitcoin’in 2019 yılının Mayıs ayındaki hareketlerine bakıldığında haftalarca süren ve volatilite konusunda dibin görüldüğü bir dönem karşımıza çıkıyor.

Eğer Bitcoin grafiği ve fiyatları yine 2019 yılına benzer bir gidişat sergilerse, fiyatın aynı 2019 yılındaki gibi sert bir yükseliş yaşaması mümkün olabilir. Nitekim Bitcoin 2019 yılında uzun bir durgun dönemden sonra 14.000 dolara kadar yükselerek 2020 yılının bir benzerinin yaşanmasını sağlamıştı. Uzun süredir 10.000 doların üzerinde tutunamayan Bitcoin, belki de bu volatil dönemin bitmesi ile beklenen ralliyi başlatabilir.

Bitcoin Nereden Satın Alınır?

Bitcoin ve diğer kripto paralara giriş yapmak için Binance platformunu güvenle kullanabilirsiniz. Binance; Türkçe dil desteği, düşük komisyon ücreti ve dünyanın en yüksek işlem hacmiyle ön plana çıkmaktadır ve son dönemin en gözde kripto para platformudur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar