X


ABD’nin En Büyük İkinci Bankasından U Dönüşü! O Banka Şimdi Bitcoin Hizmeti Sağlıyor!

Bank of America, kripto para hizmeti mi sunuyor?
17:30
16 Temmuz 2021

ABD’deki en büyük ikinci bankacılık kurumu olan Bank of America, medyaya yansıyan son bilgilere göre bazı müşterileri için Bitcoin vadeli işlemler hizmeti veriyor. Bank of America’dan şok geri dönüş. Kripto para birimleri ile ilgili çekimser ve olumsuz yorumlarıyla bilinen banka, iddialara göre Bitcoin vadeli işlemler hizmeti sunuyor.

Bank Of America Kripto Hizmeti Mi Sunuyor?

Kaynaklardan biri, çoğu kurum gibi bankanın da kripto sektörüne yaklaşımında çekimser olduğunu ancak vadelilerde işlem yapmak için gereken büyük miktarda marj nedeniyle bazı müşterilerine bu hizmeti sunduğunu bildirdi. Bununla birlikte bazı müşterilerin hali hazırda Bitcoin vadelileri için işlem yapmaya başladığı aktarıldı. Öte yandan medyaya yansıyan bir diğer bilgiye göre Bank of America CME vadeli işlemlerini de kullanacak. Bank of America (BoA) yetkilileri ise henüz bu iddialarla ilgili bir yorumda bulunmadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Charlotte merkezli bankanın bu ayın başlarında kripto para birimleri ve ilgili teknolojileri araştırmak adına bir ekip kurduğu bildirildi. 2018’de BoA, finansal danışmanların ve müşterilerin Bitcoin ile ilgili yatırımlarda alım satım yapmasını engellemişti. Ancak bu stratejisini tamamen tersine çeviren banka, şimdi iddialara göre kripto para hizmeti veriyor.

Bitcoin Vadelileri

CME Bitcoin vadeli işlemleri 2017’de piyasaya sürüldü. Mayıs ayında CME, Bitcoin’in fiyat rallisinde yararlanmak amacıyla “Mikro Bitcoin” vadeli işlem ürünlerini piyasaya sürdü. Bu yılın başlarında ise kurumsal katılımın devam ettiğini gösteren en büyük Bitcoin vadeli işlem platformları listesinde birinci sırada yer aldı. Arcane Research’e göre, Bitcoin vadeli işlem piyasasında toplam açık pozisyon, 13 nisandaki 27.3 milyar dolarlık zirvesinde %59 düşüşle 11.3 milyar dolar seviyesinde kaydedildi.

Geçtiğimiz mart ayında Goldman Sachs üç yıllık bir aradan sonra kripto para birimi alım satım masası hizmetini yeniden başlatmıştı. Sachs, Cumberland DRW ile birlikte Chicago Ticaret Borsası (CME) aracılığıyla operasyonlarını yürürlüğe koymuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar