X


Bitcoin Önümüzdeki Hafta 8.000 Dolara Çıkar Mı?

Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin sona ermesi BTC fiyatını 8.000 doların üzerine taşıyabilir...
13:00
30 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün yapılan açıklamalara göre Chicago Mercantile Exchange’in Kasım ayı için hazırladığı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin bazılarının süresinin dolduğu belirtildi. Nakit olarak hesaplanan bu türev varlıklarının bazılarının süresinin dolmasıyla analistlere göre BTC önümüzdeki iki hafta içinde olumlu bir fiyat yörüngesine girecek.

Önümüzdeki Hafta Hedef: 8.000 $

CNN’in popüler yatırımcısı Luke Martin, geçtiğimiz günlerde CME’nin aylık vadeli işlemlerinin sona ermesi ve BTC fiyatı üzerindeki etkileriyle ilgili bir analiz yayınladı. Martin araştırmasında BTC’nin bir vadeli işlem sözleşmesinin sona ermesinden bir veya iki hafta sonra büyük ölçüde pozitif bir eğilim sergilediğini ifade etti. Analist bu tezini, Haziran 2018’de sona eren Bitcoin vadelilerine dayandırarak öne sürdü.


Bunun yanında Martin’in CME analizi, sektördeki yatırımcılar tarafından öne sürülen diğer boğa analizlerini de destekliyor. Örneğin, daha önce Bitcoin’in önce 8.000 doların altına düşeceğini ve sonrasında 7.000 doların üzerinde bir süre seyredeceğini ifade eden Velvet, Bitcoin’in şu anda ciddi bir boğa döngüsünde olduğunu dile getiriyor.

Ayrıca geçtiğimiz grafiklere dayandırılarak yapılan son analizlere göre, Bitcoin’in bir sonraki hedefinin 8.600 dolar seviyesi olduğu da belirtiliyor.

BTC Vadelileri ve Fiyat

Vadeli işlemlerin sona ermesi analistlere göre Bitcoin fiyatında kısa vadede boğa sinyalleri verse de bazı analistlere göre bu durum uzun vadede çok da pozitif olmayacak.

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Bitcoin (BTC) eğitimcisi Andreas Antonopoulos, vadeli işlem piyasalarının Bitcoin fiyatını düşüş yönünde etkilediğini dile getirdi. Ivan on Tech ile olan röportajında Antonopoulos, “2017’de Bitcoin balonunun çok hızlı bir şekilde yükselmeye başladığında ABD Hazinesi’nin, bu balonu durdurmak için vadeli işlem piyasalarının dağıtımını hızla izlemeye karar verdiğini biliyoruz. Pek çok insan bunu komplo olarak görüyor, ancak Hazine gibi kurumların görevlerine bakarsanız, bu aslında onların işi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar