X


Analist: Şu An Kripto Paraları Bırakmak, 2003’te Amazon Hissesi Satmaya Benzer!

Bitcoin ve diğer kripto para yatırımlarını şu an satmak mantıklı mı?
20:00
30 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 2019 yılında kesinlikle en dalgalı dönemlerinden birisini geçirdi ve hala da bu dalgalanmanın bittiğini söylemek güç. Dönem içerisinde 14.000 dolara kadar çıkan lider kripto para birimi BTC daha sonra 6.500 dolara kadar inse de, yıl başına kıyasla Bitcoin’in hala iki kat daha değerli olduğunu söylemek mümkün.

Yaşanan bu düşüş yine de birçok kripto para yatırımcısının kendinden şüphe etmesine ve elindekileri paniğe kapılıp satmasına yol açtı. Goldman Sachs ve Indus Capital gibi önemli firmaların eski ortaklarından birisi ise şu sıralarda kripto para yatırımlarını elden çıkartmanın çok hatalı bir hamle olduğunu vurgulamakta.

Kripto Para Yatırımınızı Bırakmayın!

Şu an Spartan Group‘un ortağı olan SpartanBlack isimli Twitter kullanıcısı, şu an kripto para piyasasından çıkmanın, 2000 ile 2003 yılları arasında Alibaba ve Amazon gibi dev internet firmalarının  hissesini satmakla eşdeğer olduğunu ifade etti.

Bitcoin yaşadığı sert düşüşten sonra yavaş yavaş toparlanma emareleri göstermeye başladı ki bu da analistin şimdiden haklı çıktığını göstermekte. Özellikle 2020 yılındaki yarılanma sonrası birçok uzmanın görüşü Bitcoin’in geri dönülemeyecek kadar yüksek bir rekor kıracağı yönünde. Yarılanmanın Mayıs ayında yaşanacağını göz önüne alırsak, yükselişe sayılı günler kaldığını varsayabiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar