X


Türk Kurucunun Borsasında Milyonlarca Dolarlık Vurgun!

Einstein isimli borsanın sadece 45.000 dolarlık fonu kaldığı ortaya çıktı.
16:00
19 Kasım 2019

Geçtiğimiz haftalarda birçok yatırımcı tarafından dava edilmesi ile gündeme gelen Einstein isimli Kanada merkezli kripto para borsası, zor günler yaşamaya devam ediyor. Global News haber kaynağının aktardığı bilgilere göre yatırımcılara ait 12 milyon dolara sahip olan kripto para borsasının şu an sadece 45.000 dolarlık varlığı kaldı.

Kanada’nın menkul kıymetler ve finansal piyasa regülatörü Einstein Exchange‘i gelen şikayetler üzerine kapatmıştı. İlgili haberin detaylarını ve müşterilerin ifadelerini buradaki haberimizden okuyabilirsiniz. Müşterilerin temel şikayetleri ise borsadaki varlıklarını ve kripto para birimlerini çekememeleri yönünde yoğunlaşmakta. Yeni ortaya çıkan bilgilerden de anlaşılabileceği üzere milyonlarca dolarlık müşteri fonu ortadan kaybolmuş ve geride sadece 45.000 dolarlık bir varlık mevcut.

15.000 Dolarlık Kripto Para Kaldı

Mahkeme tarafından borsanın finansal durumunu denetlemesi için atanan Grant Thornton firması, borsanın varlıklarını hesaplayıp bunları ölçmek için görevlendirilse de, borsada bulunacak pek bir şey kalmamış gibi gözüküyor. Grant Thornton hazırladığı son raporunda borsanın yaklaşık 15.000 dolarlık kripto parası, 30.000 dolarlık da nakit parası olduğunu ortaya koydu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Michael Ongün Göktürk tarafından 2017 yılının Aralık ayında açılan borsa, Bitcoin’in ünlü boğa koşusu esnasında ciddi bir müşteri kitlesi elde etmişti. Göktürk, habercilerden gelen sorulara yanıt vermese de, Grant Thornton firması borsanın müşterilere minimum 8 milyon dolarlık borcu olduğunu vurguladı ve bunun iadesi için nasıl bir yol izleneceği merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar