Kanada’nın En Büyük Bankası Kripto Para Borsası İddialarını Yalanladı

Özet

  • Royal Bank of Canada iddiaları yalanladı.
19:21
19 Kasım 2019

Kanada’nın en büyük bankalarından birisi olan Royal Bank of Canada (RBC), geçtiğimiz günlerde kendi kripto para piyasasını kuracağı söylentileri ile gündeme gelmiş ve büyük bir gündem oluşturmuştu.

Bir zamanlar müşterilerinin hesabını Bitcoin (BTC) kullandıkları gerekçesiyle kapatan ve bu konuda ciddi şekilde eleştirilen bir bankanın, kendi kripto para borsasını piyasaya sürecek olması kesinlikle kripto para devriminin ne denli büyüdüğünün kanıtı olarak sunulabilir. Geçtiğimiz hafta bankanın kendi kripto para borsasını önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği ve ilk olarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraları listeleyeceği belirtilmişti.

İçerik Rehberi

Yakın Zamanda Böyle Bir Plan Yok

RBC yetkilileri konu hakkında yayınladıkları basın açıklamasında ‘dijital para birimi alım satımı platformu’ ile ilgili bir planları olmadığını ve yakın zamanda böyle bir atılım yapmayacaklarını ifade etti. RBC, Cointelegraph’e verdiği demeçte blockchain teknolojisi ile ilgilendiklerini ancak kripto para birimleri konusunda benzer bir şey söyleyemeyeceklerini iletti:

”İnovasyon ve keşif sürecinin bir parçası olarak aynı birçok diğer kurum gibi blockchain konusunda başvurular yapıyoruz ancak kripto paralar hakkında böyle bir gelişme söz konusu değil.”

Kripto paralar bir zamanlar birçok banka ve kurum tarafından yasa dışı finansal enstrümanlar olarak nitelendirilseler de, şu an için hükümetler bile kripto paraları kabul etme yolunu seçmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar