f Lamborghini Blockchain Kullanacak! › COINTURK

Lamborghini Blockchain Kullanacak!

20:00
19 Kasım 2019

İtalya merkezli lüks spor araba markası Lamborghini, yeni ortaya çıkan bir habere göre antika ve özel Lamborghini araçları teyit etmek için Salesforce Blockchain isimli blockchain yazılımını kullanacak. Önde gelen bir küresel müşteri ilişkileri firması olan Salesforce, 19 Kasım tarihinde yaptığı duyuruda Lamborghini’nin bundan sonra antika araçları daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde doğrulayacağını belirtti.

Hyperledger Tabanlı Ağ Kullanılacak

2019 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülen Salesforce’un blockchain platformu, temel olarak Hyperledger teknolojisin kullanmakta. Salesforce Blockchain, Lamborghini’nin antika bir aracın tekrar satılması durumunda talep eden müşterilere bunu doğrulayabilmesini sağlayacak ve büyük bir sıkıntıyı aşmış olacak.

Bir Lamborghini araç satıldığında bunun 800 ile 1.000 sertifikasyon incelemesinden geçtiği ve bu işlemin Lamborghini’nin İtalya içerisindeki ana merkezinde yapıldığı bilinmekte. Antika araçlar için olan inceleme sayısı çok daha fazla olduğu için, satış sonrası doğrulama süreci çok daha uzun sürebiliyor.

Buna ek olarak söz konusu süreçte Lamborghini’nin çok fazla kaynak ile çalışması ve fotoğrafçılar, açık arttırma firmaları, ikinci el firmaları, tamir dükkanları, servisler ve medya kaynakları gibi çok fazla parti ile iletişime geçmesi gerekiyor. Bu da doğal olarak bütün bu süreci çok stresli ve sıkıntılı yapmakta ve müşteri tatminini azaltmakta.

Blockchain teknolojisi her geçen gün daha da yayılıyor ve Lamborghini’nin söz konusu örneği bunun en güncel kanıtı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI