Altcoin’lerin Volatilitesi Artmaya Devam Ediyor!

Özet

  • Altcoin'lerin volatilitesi artmaya devam ediyor.
22:00
19 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükseliş dolu bir senenin sonuna yaklaşırken yavaş yavaş elde ettiği değerin çoğunu iade etmeye başladı. Bitcoin’in bu hareketlerinden altcoin‘ler de etkilendi ve kripto para piyasası genel olarak yönünü düşüşe çevirdi. 

Genellikle Bitcoin’in hareketlerini izleyen altcoin‘ler, volatilite konusunda benzer hareketleri takip ederse kesinlikle piyasaya hareket gelecek denilebilir. 

Altcoin’lerde Volatilite Neden Arttı?

Kripto para analistlerinden Ceteris Paribus altcoin’lerin volatilitesinin arttığını vurguladıktan sonra, bunun iki olası sebebi olduğunu dile getirdi. Paribus, Bitcoin hacminin düştüğünü ve BTC’nin genel olarak boşluğa girdiğini vurguladı. İkinci sebep olarak BTC’nin yükselişine yol açan Çin’i öne süren analist, Xi Jinping’in yaptığı blockchain yanlısı açıklamaların genel olarak Çin merkezli kripto para birimlerini yükselttiğini ifade etti.

Altcoin’lerin volatilitesi genel olarak artış yaşasa da, fiyat konusunda durumun olumlu seyrettiğini söylemek zor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle top 10 içerisinde Bitcoin de dahil bütün kripto paraların düşüş yaşadığı görülmekte ve bu da durumun ne derece ciddi olduğunu gözler önüne seriyor.

Bir kripto para analisti ise önümüzdeki günlerde altcoin’lerin yükseliş yaşayacağını vurguladı ve piyasayı adeta umutlandırdı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI