Reklam

TRON (TRX) İçin Stablecoin Dopingi! Kısa Vadeli Beklentiler!

Tron kurucusu ve yeni büyükelçi Justin Sun bugünlerde fazlasıyla yoğun! TRX neden yükseliyor, son gelişmeler neler?
21:00
23 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasaları DXY’nin yönünü aşağıya çevirmesiyle birlikte birazcık nefes alıyor ve ABD hisse senedi piyasaları bu yükselişi destekliyor. En büyük kripto para birim 30.500 dolar seviyelerinde ve uzmanlara göre 30.300 doların üzerinde yapacağı kapanışlar 31.100 dolara kadar ufak bir yükselişi beraberinde getirebilir. Peki Tron (TRX) tarafında neler yaşanıyor?

TRON (TRX)

Yazı hazırlandığı sırada TRON (TRX) 0,764 dolardan alıcı buluyor ve gün içinde en büyük 14 kripto para arasında yer alıyordu. Kripto para, bir günde %4,52 oranında ralli yaptığı için yeşildeydi ve çoğu büyük varlık geçtiğimiz hafta kırmızıdan çıkmak için mücadele ederken TRX yaklaşık %9 arttı. Başarısının ardındaki sır ya da sırlar ne olabilir?

TRON kurucusu Justin Sun, son birkaç gündür Twitter’da aktif olarak TRON‘un kilitlenmiş toplam değerini paylaşıyor.

Stablecoin Dopingi

Gerçekten de TRON’un TVL’si bir günde %19’a yakın artarak onu 5,17 milyar dolara getirdi ve üçüncü sırayı aldı. Öte yandan, fiyat ve TVL her şey değildir. Santiment verileri, TRON yatırımcıları kutlama yapıyor olsa da ağdaki geliştirme faaliyetinin son zamanlarda tekrar düşüşe geçtiğini gösterdi.

Tron kurucusu Justin Sun ayrıca algoritmik stabilcoin USDD’nin tanıtımların devam ediyor. 23 Mayıs’ta Sun, stablecoin’in piyasa değerinin yakın gelecekte 6 milyar dolara ulaşabileceğini söyledi. Pek olası olmasa da, bu açıklama TRX yatırımcılarını umutlandırdı. Yazı hazırlandığı sırada USDD’nin piyasa değeri 463.104.423 dolardı ve piyasa değeri sıralamasında 94’te yer alıyordu.

Santiment’ten gelen veriler ayrıca USDD‘nin piyasa değerinin son günde yaklaşık 50 milyon dolardan fazla arttığını gösterdi. Bu, TRX’in rallisinin de bir nedeni olabilir. Bununla birlikte, 11 ve 13 Mayıs arasında USDD’nin de 0,98 dolara düşerek sabitini kaybettiğini hatırlatmak gerekiyor. Ayrıca UST ile benzer bir çalışma mantığı var.

Yine de TRX’e geri dönersek, ralliye rağmen varlıklarını 11 Mayıs’tan kısa bir süre önce satın alan çoğu kullanıcının hala zararda olduğunu unutmamalısınız. Satış baskısı ilerleyen saatlerde artabilir, Awesome Oscillator (AO) sıfır çizgisinin üzerinde yeşil çubukları yanıp sönüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar