X


“Tron Ethereum’dan 80 Kat Daha Hızlı”

Tron kurucusu Justin Sun Ethereum'a bir kere daha meydan okudu.
19:00
28 Temmuz 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron tam teşekküllü bir P2P eğlence platformu olma yönünde çalışmalarını sürdürüyor. BitTorrent’in alınması ve platforma yükseltmelerin yapılması bu süreci daha da hızlandırdı. Tron kurucusu Justin Sun ise Ethereum’a bir kere daha meydan okudu ve Tron’un Ethereum’dan 80 kat daha hızlı olduğunu iddia etti.

Tron Ethereum’dan 80 kat daha hızlı. 14 yıllık tecrübesiyle BitTorrent 138 ülkedeki 100 milyonu aşkın kullanıcısına üst düzey hizmet veriyor. İkisi birleştiğinde dünyanın en büyük ve gelişmiş P2P ağı meydana geliyor! #TRONBT $TRX

BitTorrent büyük dosyaların transferi için en çok kullanılan protokollerden biri. 2004’te kurulan şirket kendi alanında pazar payının %25’ini elini bulunduruyor. Hem BitTorrent hem Tron “merkezsiz web” vizyonuna sahip olduğu için Tron’un “Her Şey Dahil Merkezsizlik” ideolojisi yeni bir boyut kazanmış oldu. BitTorrent’i ve ürünlerini satın aldığı için “gururlu” olduğunu açıklayan Tron; uTorrent, BitTorrent/uTorrent Pro, BitTorrent news, BitTorrent Sync ve BitTorrent bundle’ın kontrolünü eline geçirdi.

Justin Sun Aralık 2017’de Tron’da saniye başına 1500 işlem kapasitesine çıkacaklarını duyurmuş ve “bu trafik sıkışıklığını çözerek Tron’u herkes için harika bir platform yapacakları” yorumunda bulunmuştu.

Ethereum’da saniye başına işlem sayısı (TPS) an itibariyle 15. Sun ETH’den 80 kat hızlı olduklarını iddia ediyorsa Tron’daki TPS 1200’e tekabül eder.

Mayıs ayında Ethereum geliştiricileri Ethereum ağında bir geliştirme yapma planlarını (Casper kodunun yeni sürümünü geliştirme) kamuoyuna duyurdu. Bu adım madencilikle ilgili problemlerin Ethereum ağından tamamen kaldırılması için atıldı. Bu yükseltmenin nihai amacı ise ağı PoW’dan (proof-of-work) PoS (proof-of-stake) algoritmasına taşımak.

Justin Sun’ın TRX – ETH arasındaki hız kıyasına dair Vitalik Buterin’den şu ana dek herhangi bir yorum gelmedi.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar