X

Tornado Cash Coin Nasıl Alınır?

Tornado Cash Coin Nasıl Alınır?
12:00
2 Ağustos 2021

Tornado Cash Coin, protokol yönetiminde kullanıcılara oy hakkı sağlayan Tornado Cash’in yerel kripto parasıdır.

Tornado Cash (TORN) Nedir?

Tornado Cash (TORN), Ethereum ağında opere edilen merkezsiz ve kullanıcı odaklı bir gizlilik çözümü projesidir. Alıcı ve hedef adresler arasında zincir üstü bağlantıyı keserek işlem gizliliğini geliştirir. Tornado Cash ETH ve ERC-20 mevduatlarını kabul eden akıllı bir sözleşme kullanır.

Tornado Cash üzerinden para yatırma işlemleri herhangi bir zincir üzerindeki adresten çekilebilir. Bir varlık yeni adres tarafından çekildiğinde, varlık gizliliğini sağlamak adına para çekme işlemini mevduata bağlamanın bir yolu yoktur. Tornado Cash, maksimum gizliliği sağlamak adına sıfır bilgi kanıtı modeli olan zk-SNARKs teknolojisini kullanır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

zk-SNARKs teknolojisi, kullanıcının herhangi bir gizlilik beyanı bulunmasına gerek kalmadan bu kanıtın doğrulanmasını sağlar. Akıllı sözleşme daha sonra kanıtı kontrol eder ve yatırılan parayı çekme işlemi tarafından belirtilen adrese aktarır. Herhangi bir harici gözlemci, bu para işleminin hangi para yatırma işlemine bağlı olduğunu belirleyemez.

TORN, Tornado Cash’in yerel kripto parasıdır. Protokol yükseltmeleri, düzeltmeleri için yönetim hakkında kullanılan bir ERC-20 token’ıdır.

TORN Coin Nereden Alınır?

TORN Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. Tornado Cash Coin; Binance platformunda TORN/BTC, TORN/BNB, TORN/BUSD ve TORN/USDT paritelerinde işlem görüyor. TORN Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 35.16 dolardan alım satım işlemi görüyor.

TORN Coin satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen dört pariteden de TORN Coin satın alabilirsiniz. TORN/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir.  TORN/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından TORN Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar