X


Tezos, Decentraland ve VeChain Fiyat Yorumları! Büyük Yükseliş Sinyalleri!

Tezos, Decentraland ve VeChain yatırımcıları için güncel durum değerlendirmesi yapıyoruz.
22:47
16 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tezos, 6 Aralık’ta ralli yaptıktan kısa bir süre sonra düşüş yaşamaya başladı. Tezos (XTZ) toparlanma sinyalleri gönderiyor yazı hazırlandığı sıradaki fiyatı 4,50 dolara kadar çıktı. Son birkaç gün içinde, fiyatlar sürekli olarak 4,52 dolar ile 3,89 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kaldı. Peki Decentraland ve Vechain için fiyat görünümü neye işaret ediyor? Tezos yükselişine devam edebilecek mi?

Tezos (XTZ)

Fiyat uzun süre 5,91 dolar direncini aşmaya çalıştı ancak boğalar sonunda güçsüz kaldı ve fiyat aşağı salınmaya başladı. Şimdilik en yakın direnç bölgesi 4,54 dolar ve bu seviyenin üzerinde kalabilirse fiyat daha da yükselebilir.

Aşırı zayıflığa direndikten sonra, Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr bölgenin üzerine çıkmayı başardı. Fakat erken sevinmemek gerekiyor rüzgar her an tersine dönebilir. Boğalar güçlü bir ivme kazanmadıkça, XTZ‘nin olumlu fiyat hareketine devam edip etmeyeceği kesin olarak belirlenemez. Yönlü Hareket İndeksi boğaları tercih etti, ancak yazım sırasında güçlenmiş değil. MACD, yeşil histogramları kaydettiği için yükselişi doğruladı. Ayıların devralması durumunda, XTZ 3,89 dolarlık destek çizgisinin yakınında işlem görecek.

Decentraland (MANA)

Yazı hazırlandığı sırada MANA fiyatı 3,24 dolarda bulunuyor. Gün içinde en yüksek 3,42 seviyesine kadar çıkan fiyat şimdilik durağan. Metaverse tokenlerine olan ilgi şimdilik zayıflıyor gibi görünüyor. Boğalar, geçmiş işlem seanslarında %38,2 Fibonacci seviyesini geçmeye çalışmış ancak sonrasında ret ile karşılaşmıştı. MANA‘nın bir sonraki 4,11 dolar fiyat seviyesinde işlem görmesi için boğaların yukarıda bahsedilen Fibonacci seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor.

RSI ayıların halen güçlü olduğunu teyit ediyor. Müthiş Osilatör, yeşil sinyal çubuklarının boyutu azaldıkça düşüş eğilimine girme ihtimalini öngördü.

VeChain (VET)

VeChain‘in düşüş eğilimi, tokenin son birkaç hafta içinde azalan bir kanal oluşturmasından hemen sonra hızlandı. Ancak, VET‘in fiyat hareketi, %9.9’luk bir değerlemenin ardından yatırımcılara nefes aldırdı. VET’in karşılaşabileceği ani fiyat direnci 0,100 dolar ve ardından 0,115 dolar olacaktır. Yazı hazırlandığı sırada fiyat 0,084 dolardan alıcı buluyor, gün içinde 0,0877 seviyelerine kadar çıkıldı.

Dört saatlik grafikte RSI nötr bölgenin üstünü zorluyor. Alıcılar piyasaya girdikçe düşüş etkisi en azından şimdilik azalıyor. Fiyat eğer 0,077 dolara kadar sarkmazsa şimdilik yükseliş senaryosunu devam ettirebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar