reklamı kapat

Tether’de Neler Oluyor: Yatırımcılar USDT’leri Hareket Ettirmiyor

Son veriler yatırımcıların hem borsalardaki hem cüzdanlardaki USDT’leri hareket ettirmediğini ortaya koydu. 
15:37
3 Ekim 2020

Glassnode analitik sağlayıcısı, USDT on-chain temelleri ile ilgili yeni verileri paylaştı. Metrik verilerine göre, kullanıcılar Tether stablecoin’lerini borsalardan daha az sıklıkta çekmeye başladı ve ayrıca USDT cüzdanlarında çok daha az aktivite tespit edildi.

Yatırımcılar USDT’lerini Çekmiyor

Glassnode tarafından yayınlanan bir tabloya göre, kripto para borsalarından 1 günlük ortalama USDT para çekme miktarı düştü ve beş ayın en düşük seviyesine ulaştı. Yapılan açıklamalarda bu rakamın şu anda 1.160.833 olduğu ifade ediliyor. Bu metrik en son 4 Mayıs’ta ölçüldüğünde o dönemde 1.164.208 tutarındaydı.

Bunların yanı sıra Tether’in son zamanlarda dahil olduğu bazı yasal sorunlara rağmen USDT en popüler USD destekli stablecoin olmaya devam ediyor. Çoğu kripto borsasında ve özellikle en popüler borsalarda alım satım çiftlerinin çoğunda USDT kullanılıyor ve diğer stablecoin’ler gibi kripto para birimleri düşmeye başladığında güvenli bir sığınak görevi görüyor.

Ayrıca bazı platformlarda kullanıcıları, USDT‘lerini o platformda tutmaya ve USDT’lerin çekilmesini önlemeye yönlendiren USDT staking programları bulunuyor.

Aktif USDT Adresleri

Glassnode tarafından paylaşılan başka bir veriye göre son yirmi dört saat içinde, aktif USDT adreslerinin 2 günlük ortalama hareket miktarında önemli bir düşüş yaşandı. Yüzde 12,6’lık düşüşün ardından bu rakam şu anda 6.482.167’ye kadar gerilemiş durumda.

Öte yandan CoinMarketCap ölçeğine göre, birkaç aydır Tether piyasa hacmi bakımından üçüncülüğü XRP’den aldı ve bir yükseliş yaşadı. Bunun olmasını sağlayan ise Tether’in piyasa değerinin 15 milyar doları aşması ve bu rakamın üzerinde kalması.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.