reklamı kapat

Coinbase’den Büyük Adım: Artık Para Çekerken Beklemek Yok!

Coinbase anında para çekme işlemlerini başlattığını duyurdu.
19:58
3 Ekim 2020

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa’daki kullanıcılar için anında para çekme işlemlerinin başladığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, VISA veya Mastercard banka kartlarını kullanarak paralarını çekebilecekler.

Anında Para Çekme İşlemleri

Coinbase kullanan yatırımcılar ve kripto kullanıcıları artık Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta banka kartlarını kullanarak para çekebilecekler. Resmi basın açıklamasına göre, müşteriler anında ve standart para çekme yöntemleri arasında seçim yapabilecek ve para çekme işlemini onaylamadan önce ücretleri görebilecekler.

Coinbase tarafından yayınlanan gönderiye göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için anında banka kartı çekme işlemlerinde yaklaşık %1.5’lik bir ücret olacak. Avrupa Birliği veya Birleşik Krallık’ta ücretler ise %2’ye kadar çıkacak.

Visa‘nın Global FinTech Başkanı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Terry Angelos, Coinbase ile bu yeni entegrasyon hakkında yaptığı yorumlarda, “Coinbase, Visa Direct özelliği aracılığıyla gerçek zamanlı kart çekimlerini etkinleştirerek, kullanıcıları için daha hızlı, daha basit ve daha bağlantılı bir deneyim sunuyor. Bu da kripto bakiyelerini geleneksel paraya dönüştürmeyi kolaylaştırıyor ve Visa’nın kabul edildiği 60 milyondan fazla işletme lokasyonunda harcanabilir hale getiriyor.” ifadelerini kullandı.


Öte yandan Mastercard Dijital Ortaklıklar başkan yardımcısı Sherri Haymond, Mastercard ile yeni entegrasyonla Coinbase müşterilerinin fonlarını güvenli ve sorunsuz bir şekilde çekmesinin mümkün olacağını açıkladı.

İşlemler Oldukça Basit

Coinbase uzun zamandır kullanıcıların kripto para birimleri ile işlem yapmasına imkan tanıyor. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) ile başlayan kullanıcı deneyimi zamanla genişledi. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, banka hesaplarını Coinbase profillerine sadece birkaç adımda bağlayabilirler. Bununla birlikte bir banka kartına bağlı olmak anında para yatırmak ve çekmek isteyen kullanıcılar için işleri kolaylaştıracak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.