f Tether, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bonosu Satın Alarak Dikkat Çekiyor › COINTURK

Tether, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bonosu Satın Alarak Dikkat Çekiyor

Özet

  • Tether, dünyanın en büyük stablecoin şirketlerinden biri ve Amerika Birleşik Devletleri Hazine bonolarına büyük bir yatırım yapmış durumda.

  • Tether'in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, şirketin 72,5 milyar dolarlık Hazine bonosuna sahip olduğunu açıkladı.

  • Bu yatırım, Tether'i birçok ülkenin üzerinde yer aldığı en büyük 22 sahibinden biri haline getiriyor ve USDT'nin enflasyona karşı bir güven limanı olarak benimsendiğini gösteriyor.

  • Piyasaya Etkisi: Pozitif
21:10
5 Eylül 2023

Tether, dünyanın önde gelen stablecoin şirketlerinden biri olarak Amerika Birleşik Devletleri Hazine bonolarına olan büyük yatırımıyla dikkat çekiyor. Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino’ya göre, şirket 72,5 milyar dolarlık Hazine bonosuna sahip durumda. Bu yatırım, Tether’i dünya genelinde birçok ülkenin üzerinde yer alan en büyük 22 sahibinden biri haline getiriyor. Ardoino, bu gelişmenin USDT‘nin ulusal para birimlerindeki enflasyona karşı bir güven limanı olarak benimsendiğini gösterdiğini söylüyor.

USDT, Kullanıcılar İçin Bir Can Simidi

Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino’ya göre dünyanın en büyük Stablecoin şirketlerinden biri olan Tether, Amerika Birleşik Devletleri Hazine bonolarının dünyadaki en büyük alıcılarından biri haline geldi. Bir sosyal medya gönderisinde Ardoino, Tether’in şu anda 72,5 milyar dolarlık Hazine bonosuna sahip olduğunun altını çizdi. Bu miktarın, stablecoin ihraççısı şirketin İspanya, Meksika, Avustralya ve Birleşik Arap Emirlikleri de dahil olmak üzere birçok ülkenin üzerinde yer alan ilk 22 sahip arasına yerleştirdiğine dikkat çekti.

Ardoino, bu gelişmenin USDT’nin dünya genelinde gelişmekte olan çeşitli pazarlardaki önemini gösterdiğine inanıyor. Ona göre USDT topluluklara ulusal para birimlerindeki yaygın enflasyona karşı kendilerini korumak için bir can simidi sağlıyor. Yönetici bu gelişmeyi Çin’in ABD tahvillerine sahip olma oranının düştüğünü vurgulayan bir başka sosyal medya gönderisine yanıt olarak takipçileriyle paylaştı. Habere göre, Çin, ABD bonolarından çıkıyor ve fonlarını daha güvenli bir yatırım aracı olan altına aktarıyor.

Tether Yatırım ve İşbirliklerine Devam Ediyor

Paolo Ardoino’nun bu paylaşımından önce Tether’in milyarlarca dolarlık tahvile sahip olduğu da bu yılın başlarında şirket tarafından bildirilmişti. Şirket 31 Temmuz’da USDT için 3,3 milyar dolara kadar fazla rezerv tuttuğunu belirten bir rezerv beyanı yayınladı.

Bu arada Tether erişim alanını genişletmeye çalışmaya devam ediyor. 29 Ağustos’ta Bahamalar’da Britannia Bank & Trust adlı özel bir bankayı platformundaki dolar transferlerini işlemek için ortak olarak ekledi. Şirket, Tether’in Deltec Bank ve Capital Union Bank’ı da içeren bankacılık ortakları listesine katıldı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI