reklamı kapat

XRP Bu Seviyeleri Aşamazsa Yine USDT’nin Altında Kalabilir

XRP ve Tether arasındaki üçüncülük mücadelesi devam ediyor.
09:36
21 Ağustos 2020

XRP, son haftalarda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile yakın ilişki içinde işlem görüyor ve bu da XRP’nin son birkaç gün boyunca önemli bir satış baskısına maruz kalmasına sebep oldu. Analistlere göre ise bu satış baskısı, eğer XRP önemli destek seviyelerinin altında kalırsa daha büyük zayıflık göstergelerini yanında getirebilir.

Bununla birlikte XRP bundan önceki zayıf hareketlerinde Tether’a üçüncülüğü kaptırmıştı. Ancak sonrasındaki fiyat hareketleri ile XRP piyasa hacmi bakımından üçüncü sıraya yeniden yerleşti. Analistler, XRP’de düşüş eğiliminin devam etmesi halinde Tether’ın yeniden XRP’yi geçebileceğini düşünüyor.

XRP’de Düşüş Devam Eder Mi?

XRP şu anda yaklaşık olarak 0,29 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ancak XRP bundan yalnızca birkaç önce 0,33 dolardan işlem görüyordu ve önemli direnç seviyelerini geride bırakmıştı.

Ancak bu seviyede yaşanan reddedilme ve BTC-ETH’da oluşan düşüşlerle birlikte başlayan satış baskısı fiyatın yeniden geri çekilmesine sebep oldu. Piyasanın popüler analistlerinden Big Cheds de XRP fiyatına değindi ve 0,30 doların çok önemli olduğunu, bu seviyenin kaybedilmesi halinde düşüş trendinin başlayabileceğini dile getirdi.

Tether ve XRP

XRP’nin uzun zamandır düşüş trendinde olmasını fırsat bilen Tether (USDT) geçtiğimiz haftalarda XRP’yi piyasa hacmi bakımından geride bırakarak 3. sıraya yerleşti. Ancak XRP artış hamlesi ile kendine ait olan yeri aldı.

CoinMarketCap verilerine göre şu anda XRP ile Tether arasında yaklaşık olarak 3 milyar dolar piyasa değeri farkı bulunuyor. Eğer XRP’de düşüş devam ederse ve önemli destek seviyelerinin altında kalınırsa USDT yeniden fırsatı değerlendirip XRP’nin yerini alabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.