X

Balancer Coin Nedir?

Balancer'in BAL token’ı, bir yönetişim token’ıdır.
10:43
21 Ağustos 2020

Balancer, kullanıcıların aynı anda birden fazla varlık için likidite sağlamasına izin veren, Ethereum üzerine inşa edilmiş otomatik bir piyasa yapıcı,merkezsiz borsa ve likidite havuzu protokolüdür. Balancer’in BAL token’ı, projenin likidite madenciliği için ödüller ve beyaz listeye alınmış havuzlar gibi özelliklerin belirlemesine yardımcı olmak için bir yönetişim token’ı görevi görür.

Bu yazımıza “Balancer DeFi, Balancer Token, BAL Coin Binance ve BAL coin satın al” gibi konulara değineceğiz.

BAL Coin Nedir?

Otomatik Piyasa Yapıcıları (AMM’ler), geleneksel finans piyasalarında otomatikleştirilebildiği sürece işlemlerin en basit haliyle kullanıcıya sunulmasına imkan tanıyor. AMM’ler, ticaret için kuralları tanımlayan algoritmalar tarafından kontrol edilen esasen otomatikleştirilmiş aracılar olarak da tanımlanabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum gibi akıllı sözleşme platformları ise AMM’leri yepyeni bir seviyeye taşıdı. Bu platformlar, tarihte ilk kez hem AMM’ler tarafından alınıp satılan varlıkların saklanmasını hem de varlıkların nasıl alınıp satılacağını belirleyen algoritmaları birleştirdiler. Balancer platformu da tam olarak bu işlemi yapıyor ve kullanıcısına sorunsuz hizmet sunmaya odaklanıyor.

Bunların yanında platform, portföy sahiplerinin Balancer Pool’lar oluşturmasına ve yatırımcıların bu havuzlara karşı işlem yapmasına olanak tanıyor. Balance Pool’lar, her biri toplam havuz değerinin keyfi ağırlıklarına sahip 2 veya daha fazla token içeriyor. Ayrıca Pool’lar, Balancer Protokolüne likidite sağlıyor ve karşılığında yatırımcılardan bir işlem ücreti alıyor. Pool’lar, herhangi bir havuzda bulunan herhangi iki token arasında işlem yapabileceğinden, otomatik piyasa yapıcılar olarak kabul ediliyor.

Platformun açıklamalarına göre başlangıcından bu yana Balancer Labs’in hedefi, Balancer Protokolünün yönetimini merkezi olmaktan uzaklaştırmak ve çeşitlendirmekti. Çeşitli yaklaşımları ve tasarımları inceleyen platform son olarak Balancer Protocol Governance Token’da (BAL) karar kıldıklarını ifade ediyor.

Öte yandan platform, BAL token’larının protokole uyum ve katılımı sağlayan araçlar olduğuna inanıyor. Balancer token’ın bir yatırım aracı olmadığını altını çizen ekip, BAL coin sahiplerinin gelecekte projeye katkı sağlayabilecek ve projeyi sahiplenecek kişiler olması gerektiğini belirtiyor.

BAL Coin Grafik

Yazının yayına hazırlandığı sırada 21,05 dolardan işlem gören Balancer Coin, 146.160.635 dolar ile piyasa hacmi bakımından 85. sırada yer alıyor. Bununla birlikte BAL token’ın 15 Temmuz’da 7.88 dolar ile en dip, 9 Ağustos 2020’de ise 28,73 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğü anlaşılıyor.

Öte yandan CoinMarketCap verilerine göre şu anda dolaşımda 6.943.831 BAL bulunuyor ve bu rakamın toplamda 35.725.000 BAL olması bekleniyor.

BAL Coin Yorum

Bir DeFi token’ı olan Balancer Token, 23 Haziran’da sergilediği %235 artışla dikkatleri çekti. DeFi piyasasındaki artan ilgi birlikte DeFi token’larına ilgi de arttı. Ancak Balancer gibi bazıları özellikle kullanıcıların ve yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Projenin özellikle Otomatik Piyasa Yapıcıları kullanıyor olması ise kullanıcıların dikkatini çekiyor ve projenin umut vaat eden bir proje olarak nitelendirilmesini sağlıyor.

Ayrıca BAL coin Binance listelenmesinin ardından da yatırımcılar tarafından büyük ilgi ve görüş ve bu durum fiyatına a yansıdı.

Balancer Coin Nasıl Satın Alınır?

Dünyanın en büyük ve en hızlı kripto para işlem platformlarından biri olan Binance ile güvenilir bir şekilde Balancer Token satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar