X

Everipedia Coin Nedir?

Everipedia, bir tahmin piyasası ve sentetik varlık sistemi içeren merkezsiz bir bilgi tabanı ve DeFi platformudur.
13:41
21 Ağustos 2020

Everipedia + PredIQt, bir tahmin piyasası, para piyasası ve sentetik varlık sistemi içeren merkezi olmayan bir bilgi tabanı ve DeFi platformudur. IQ token’ı ise tüm uygulamalara güç sağlıyor ve sistemin yönetişimi için kullanılıyor.

IQ Coin Nedir?

Everipedia platformu kendisini “her şeyin ansiklopedisi” olarak tanımlıyor. Everipedia, kullanıcılarının ilginç bulduğu her şey hakkında bilgi sahibi olmasını, ilgi alanlarını paylaşan kullanıcıların birbiriyle bağlantı kurmasını ve kullanıcıların kendi bakış açısına katkıda bulunmasını sağlayan bir alan sunuyor.

Bunların yanında Everipedia, tüm bilgilerin tüm insanlar için erişilebilir olduğu bir dünya vizyonunu gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için Blockchain teknolojisini kullanıyor. Bunun yanında Everipedia tam anlamıyla modern çağ için tasarladıkları platformun kullanıcı dostu olduğunu da dile getiriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Everipedia platformuna katkıda bulunanlar ödüller kazanıyor. Platformun açıklamalarına göre IQ Token, platforma katkıda bulunanların takip edilmesine ve ödüllendirilmesine olanak sağlıyor.

Ayrıca IQ Coin’e sahip olan herkes Everipedia Ağında bir paydaş olarak kabul ediliyor. Kullanıcılar, oy vermek için IQ coin’leirni kullanarak bilgi tabanına hangi yeni makalelerin ve düzenlemelerin ekleneceğine karar veriyor.

Bunların yanında PredIQt ile kullanıcılar gerçek dünyadaki olaylar hakkında tahminlerlede bulunarak da Everipedia Coin kazanabiliyor. Bu mekanizma ise dünyanın herhangi bir yerinde, EOS üzerine kurulu dünyanın ilk gerçek zamanlı tahmin platformu ile mümkün hale geliyor.

PredIQt’in kullanıcılarının seçim yapabileceği piyasaları bulunuyor. Bunun yanında kullanıcılar platform üzerinden kendi piyasalarını da yaratabiliyor. Bu piyasalar aracılığı ile kullanıcılar olaylar hakkındaki tahminlerine yatırım yapıyor ve tahminlerinin doğru olması halinde Everipedia Coin kazanıyorlar.

IQ Coin Fiyat

IQ Coin 21.395.929 USD ile piyasa hacmi bakımından 356. sırada yer alıyor. Bunun yanı sıra Everipedia coin’in 24 saatlik işlem hacminin 981.740 USD olduğu CoinMarketCAp verilerinden anlaşılıyor.

Öte yandan IQ coin’in grafikleri incelendiğinde piyasaya sürüldüğünde volatil fiyat hareketlerine sahip olan coin’in sonrasında düz bir çizgide ilerlediğini gösteriyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0022 dolardan işlem gören Everipedia coin 13 Mart’ta tüm kripto para piyasasında yaşanan çöküşle 0,0006 dolara kadar gerilemişti. Sonrasında toparlanan IQ token, 0,0023 dolara kadar yükseldi. Ancak token’ın en yüksek değerinin 16 Temmuz 2018’de 0,0765 ile görüldüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlarla birlikte şu anda piyasada 9.444.254.964 IQ bulunuyor ve toplam arzın 10.012.668.408 IQ olacağı ifade ediliyor.

Everipedia Coin Yorum

DeFi ekosistemi gelişmekte olduğu ve ilgi günden güne arttığı için DeFi token’larına olan ilgi de artıyor. Hatta bu durum artık kripto para ekosistemi ile ilgilenen herkes tarafından da biliniyor. IQ coin de bir DeFi token’ı olduğu için son zamanların dikkat çeken altcoin’leri arasında yer alıyor.

Bunun yanında insanlar sıkça günlük olaylar hakkında yorumlar ve tahminler yapıyor. Bu durumda para kazanma fikri ise kullanıcılara cazip geliyor gibi görünüyor.

Everipedia Coin Nasıl Satın Alınır?

Yeni nesil online ansiklopedi olarak tanımlanana platformun kripto para birimi Everipedia coin Binance üzerinden hızlı, güvenilir ve kolaylıklar satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar