X


IOTA Nasıl Alınır?

16:01
21 Ağustos 2020

IOTA (MIOTA), nesnelerin interneti (IoT) için tasarlanan ve açık kaynaklı bir altyapıya sahip olan kripto para birimi ve blockchain ağıdır. IOTA Türkiye içerisinde de popüler olan kripto para birimlerinden birisi konumunda. Bunun sebebi IOTA’nın hem diğer birçok kripto para projesinde olmayan bir hedefe ve temele sahip olması, hem de dünya çapında yaptığı önemli ortaklıklarla adını duyurmuş olması şeklinde biliniyor.

IOTA Coin Nedir?

IOTA Coin, 2015 yılında temelleri David Sonstebo, Sergey Invacheglo, Dr. Serguei Popov ve Dominik Schiener tarafından atılan bir kripto para projesidir. Nesnelerin İnterneti teknolojisi odaklı bir proje olan IOTA, Tangle isimli oldukça eşsiz ve özel bir ağ kullanmakta. Tangle ağı merkeziyetsiz bir veri dağıtım modeli olarak biliniyor ve bu ağda herhangi bir kimlik gereksinimi bulunmuyor.

IOTA sistemindeki düzen, her kullanıcının diğer kullanıcılar tarafından yapılan işlemleri onaylamasına dayanmakta. Her IOTA kullanıcısı kendinden önceki iki işlemi onaylamakta ve blockchain sistemi tam olarak bu şekilde ilerlemekte. Peki IOTA tam olarak neyi kapsıyor? IOTA, şu an herkesin aktif olarak kullandığı ve internete bağlı veri üreten cihazların verilerinin merkeziyetsiz bir şekilde işlenip satılmasını amaçlıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İnternet bağlantısı olan buzdolabı, klima, akıllı saat, su ısıtıcısı ve bunun gibi birçok araç veya gereç nesnelerin interneti tanımına dahil olmakta. Bunun yanı sıra IOTA Türkiye içerisinde daha önce başka ülkelerde yaptığı otonom araç odaklı ortaklıklar ile de adından söz ettirdi.

IOTA satın alanlar da hem bu teknoloji hem de projenin emin adımlarla ilerlemesi sayesinde kısa vadede kara geçmiş olabilirler. Peki IOTA satın almak için ne yapmak ve hangi adımları izlemek gerekiyor?

IOTA Nereden Alınır?

“IOTA Satın Al Türkiye” ifadesinin çok aratılıyor olması, ülkemizde IOTA satın almak isteyenlerin sayısının ne kadar fazla olduğunu gösteriyor. IOTA satın almak için sadece dünyanın değil Türkiye’nin de en popüler ve büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance kullanılabilir.

Binance üzerinden IOTA satın almak için atmanız gereken adımlar ise şunları:

  • IOTA satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna IOTA yazın ve altta açılan IOTA/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “IOTA AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek IOTA alma işlemini tamamlayın.

IOTA Coin Satın Al

“IOTA Satın Al Türkiye” kalıbının çok aratılmasından da anlaşılabileceği üzere proje ülkemizde bir hayli popüler ve ilerleyen yıllarda atacağı gelişimsel adımlar ile IOTA’nın adını çok daha fazla duyabiliriz. Binance üzerinden IOTA alımını sadece birkaç adım ile tamamlamak ve “gelecekte yer almak” ise kullanıcıların elinde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar