f Bu Kriptoda Balinalar Alım Başladı! Kısa Sürede 47 Milyon Tane Aldılar! › COINTURK

Bu Kriptoda Balinalar Alım Başladı! Kısa Sürede 47 Milyon Tane Aldılar!

Özet

  • MATIC Coin balinaları 29 Ağustos tarihinden bu yana varlıklarını 47 milyon adet artırdı.

  • Bireysel yatırımcılar bu eğilimi umursamadığı için günlük aktif adresler verisi düşüyor.

  • MATIC fiyatı 0,55 doların altında daha derin dipler hedefleyebilir.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
19:30
5 Eylül 2023

Birçok kripto para uzun süredir aşırı satış sinyalleri veriyor ancak BTC’nin negatif seyri yatırımcı cesaretini kırıyor. Bir de genel hissiyatı umursamayanlar var. Bunlar balina grubu yatırımcılar ve bir süredir popüler bir kripto parada ciddi alımlar yapıyorlar. Benzer bir şeyi XRP Coin balinalarının da yaptığını dün açıklamıştık.

Polygon (MATIC) Coin Yorum

Polygon (MATIC) fiyatı 2023’teki en düşük seviyesi olan 0,55 dolar civarında geziniyor. Ancak on-chain okumalar ve balina grubu yatırımcıların hareketleri büyük bir şeye hazırlanıldığını gösteriyor. 28 Ağustos’ta Polygon Kurucu Ortağı Nailwal Sandeep, MATIC‘ten yeni bir “POL” tokenine “teknik yükseltme” ile ilgili hayati bir güncelleme yayınladı. Bunu izleyen olaylar, balina yatırımcılarının bu güncellemeye olumlu tepki verdiğine işaret ediyor.

28 Ağustos’ta Nailwal, süreci ve kullanıcıların önerilen POL Token‘a geçişten elde edebilecekleri potansiyel faydayı açıklayan bir paylaşım yaptı. Gönderiden sonraki 24 saat içinde MATIC balinaları, hakim olan düşüş fiyat trendini göz ardı ederek bir birikim çılgınlığına girdi.

Aşağıdaki grafik bu eğilimi bize net biçimde gösteriyor. Santiment verilerine göre 1 milyon ila 100 milyon arasında bakiyeye sahip bir grup kripto balinası 29 Ağustos civarında alım yapmaya başladı. Özellikle, 29 Ağustos ve 4 Eylül tarihleri arasında rezervlerine 47 milyon MATIC eklediler.

MATIC Coin Alınır Mı?

Yeni satın alınan 47 milyon MATIC yaklaşık 25,85 milyon dolar değerinde. Balina cüzdanlarının artan bakiyeleri, büyük kurumsal yatırımcıların MATIC üzerinde yükseliş pozisyonları aldığına işaret ediyor. Bu satın alma çılgınlığının zamanlaması, Nailwal’ların POL token göçüne ilişkin son güncellemesinin balinalarının güvenini artırmış olabileceğini de gösteriyor.

Özellikle son satın alma çılgınlığı ile balinalar kümülatif cüzdan bakiyelerini tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 402 milyon MATIC’e yükseltti. Bununla birlikte bireysel yatırımcıların bu akına katılıp katılmayacağıysa belirsizliğini koruyor.

Günlük aktif adresler verisi bireysellerin bu akına katılmadığını gösteriyor. Glassnode grafiği, Polygon’un 17 Ağustos’ta 1.989 Aktif Adrese ulaştığını ve yeni düşük seviyelere inmeye devam ettiğini gösteriyor. 4 Eylül itibariyle, Polygon ağında yalnızca 1.499 cüzdan adresi etkileşime girdi. Geçmişte Polygon fiyat hareketi Günlük Aktif Adreslerdeki hareketlerle yakından ilişkiliydi. Dolayısıyla, balinaların yükseliş duruşu bireysel yatırımcıları etkilemezse MATIC fiyatı düşmeye devam edebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI