X


Teknik Analiz: Bitcoin (BTC) 48.000 Doların Altına Geriledi! Düşüş Devam Edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin yeniden 48.000 doların altına geriledi. Düşüş devam edecek mi?
15:26
19 Eylül 2021
Teknik Analiz: Bitcoin (BTC) 48.000 Doların Altına Geriledi! Düşüş Devam Edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz gün başlattığı yükselişin ardından yönünü yeniden aşağıya çevirdi ve günün erken saatlerinde düşüş başlattı.

Bitcoin’de Daha Fazla Düşüş Bekleniyor

Analistlerin fiyat analizlerine göre BTC‘nin gün içerisinde daha fazla düşmesi ve ardından yüksek bir dip belirlemesi bekleniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para piyasası son 24 saat içinde yeniden kırmızıya büründü. Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum sırasıyla yüzde 1,21 ve yüzde 3,33’ün üzerinde düşüş yaşadı.

BTC/USD paritesi 47,678 dolar ve 48,685 dolar aralığında işlem gördü ve son 24 saatte düşük volatiliteye işaret ediyor. Öte yandan toplam piyasa değeri 900.9 milyar dolar civarında işlem görüyor ve bu da Bitcoin’de yüzde 42.21’lik piyasa hakimiyeti ile sonuçlanıyor.

Bitcoin’de Beklenen Dip Seviyeler

BTC/USDT paritesinin 4 saatlik grafiğine bakıldığında, ayılar daha düşük bir seviye belirlemeye çalışırken Bitcoin fiyatının düşmeye devam ettiği görülüyor.

Bitcoin fiyat hareketi bu hafta yükseliş momentumuna geri döndü. Lider kripto para birimi 7 Eylül’de hızlı bir şekilde yüzde 15’ten fazla düşüş yaşadıktan sonra, 44.000 dolar civarında destek bulundu.

Bununla birlikte geçtiğimiz hafta yavaş bir geri çekilme ile birkaç gün içinde yaklaşık 46.500 dolarlık bir tepki ve konsolidasyon gerçekleşti. Ardından volatilite’nin artmasıyla birlikte 44,000 dolar desteği Pazartesi günü yeniden test edildi.

Hafta içerisinde Bitcoin‘in yeniden yükselişe geçmesi ile birlikte fiyat 48.500 dolarda yeni bir yüksek seviye belirledi.  Dün BTC, kısa bir süreliğine 48.500 dolarlık direnci geçerek hızlı bir yükseliş daha gördü. Ancak boğaların henüz daha fazla yükselişe hazır olmaması nedeniyle son 24 saat içinde fiyatta yeni bir geri çekilme gerçekleşti.

Analistlerin Bitcoin tahminlerine göre lider kripto para birimi Bitcoin’deki bu düşüşün bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Analistler, BTC/USD’nin önümüzdeki 24 saat içinde daha yüksek bir dip ayarlamasını ve hafta içerisinde daha da yükselmesini bekliyor.

Bitcoin Güncel Durum

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçtiğimiz hafta içerisinde 44.000 dolar seviyesinden yeni bir artış başlattı ve artış hafta boyunca sürdü.

Öyle ki Bitcoin son artışla birlikte 49.000 dolara dayandı. Ancak popüler kripto para birimi BTC, günün erken saatlerinde yönünü yeniden aşağıya çevirdi ve 48.000 doların da altına geriledi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %2.56’lık düşüş yaşayan lider, 48.360 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar