X

Ünlü Trader, Radarındaki Dört Altcoini Açıkladı!

Ünlü trader Jason Pizzino, kendisinin takip ettiği ve yatırımcıların takip etmesi gerektiğini düşündüğü dört altcoini sıraladı.
14:00
19 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto stratejisti, ünlü trader Jason Pizzino, piyasalar güç belirtileri göstermeye devam ederken Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) başta olmak üzere dört tane altcoini yakından takip ettiğini söyledi.

Pizzino’nun Polkadot Beklentisi

210.000 aboneli youtube kanalındaki videosunda Pizzino, Polkadot’un (DOT) kısa bir süre içerisinde 50 dolar fiyat seviyelerine yükselmeye devam etmesini beklediğini söyledi:

“Polkadot’ta yukarı yönlü sert fiyat hareketleri görmemiz için, DOT’un 28 dolar fiyat seviyelerine bir geri çekilme yapıp bir süre o seviyelerde konsolide (fiyatın yatay seyretmesi) olması gerekiyor. DOT’un 50 dolar seviyelerine yükselmesi için, gerçekleşmesi gereken sağlıklı senaryonun bu olduğunu düşünüyorum.”

AVAX İçin 45 Dolar Seviyeleri Çok Önemli

Pizzino, akıllı sözleşme platformu AVAX‘ın da yukarı yönlü hareketlerine devam etmeden önce fiyatın bir süre akümüle olmasını beklediğini dile getiriyor:

“AVAX, güncel durumda çok güçlü gözüküyor. 45 dolar fiyat seviyelerine bir düzeltme yapıp bir süre o seviyelerde seyretmesi sonucunda sert yükselişlere başlayabilir. Bunun için, önce bir süre 45 dolar seviyelerinde konsolidasyon olması önemli.”

Jason Pizzino, incelediği bir diğer altcoin olan Cosmos’u (ATOM), ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışılabilirlik üzerine faaliyet gösteren, blok zinciri ekosistemine güç veren bir kripto varlık olarak tanımladı. Kripto strateji uzmanı, yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinden önce, ATOM/USD paritesini 30-37 dolar fiyat bandında görmek istiyor:

“Eğer bu seviyelerde bir akümülasyon gerçekleşirse, ATOM bir süre orada enerji topladıktan sonra yukarı yönlü fiyat hareketlerine başlayabilir. “

Ünlü traderın radarındaki son kripto para ise SushiSwap (SUSHI). Pizzino, SUSHI’nin yükselişlerini sürdürmesi için, kritik seviyelerin üzerinde kalması gerektiğini söyledi:

“14 dolar seviyelerinin üzerinde tutunması SUSHI için oldukça önemli. Bu seviyelerin üzerinde kalamaması durumunda ise destek seviyesi görevini üstlenmesi gereken ilk nokta 12 dolar seviyeleridir. Burada 9,50 doların da SUSHI için dip fiyat seviyesi olduğunu söylemiş olayım. Bu dip fiyat seviyesinin kırılması durumunda o zaman SUSHI’nin düşüş trendine girdiği kabul edilebilir.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar