reklamı kapat

Square’in Bitcoin Geliri, İtibari Para Gelirini Geçti!

Cash App'e yönelik Bitcoin ve kripto para ilgisi önemli bir seviyeye ulaştı.
15:00
7 Mayıs 2020

ABD merkezli mobil uygulama start-up firması olan Square, kripto para ve Bitcoin (BTC) ödemelerini desteklediğini açıklamasından bu yana neredeyse her çeyrekte kripto para gelirlerini arttırmayı başardı. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yönettiği Square, tarihinde ilk defa kripto para gelirlerinin itibari para ile ilgili gelirlerini geçmesi ile gündemde.

Square yönetimi tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada Cash App’in toplam gelirinin yılın ilk çeyreğinde 528 milyon dolar olduğu açıklandı. Bunun 306 milyon dolarlık kısmı ise direkt olarak Bitcoin satışlarından ve hizmetlerinden geliyor. Geriye kalan yani azınlıkta kalan miktar ise itibari para tabanlı hizmetlerden kaynaklanıyor.

Cash App, Bitcoin Hizmetlerinde Rekor Kırdı

Bitcoin satışları 306 milyon dolar olsa da şirketin sadece 7 milyon dolarlık bir kar elde ettiği görülüyor. İtibari para tabanlı hizmetlerde ise şirketin neredeyse yarı yarıya kar elde ettiği ve bu karının 178 milyon dolar olduğu görülüyor. Bu da Cash App‘in Bitcoin hizmetlerinin komisyonunun oldukça düşük olduğunu ve itibari paralarla ilgili işlemlerde komisyonun çok yüksek olduğunu gösteriyor.

Cash App daha önceki yılın aynı çeyrek dönemine kıyasla %115 gibi önemli bir kazanç artışı yakaladı. Bu da Bitcoin’e ana akım kitlelerden gelen ilginin en azından Cash App bazında %115 yani iki kat arttığını gösteriyor. Ana akım kitlelere hizmet veren ve Bitcoin hizmetlerinde ciddi artış elde eden bir başka kurum ise Silvergate Bank oldu. Silvergate Bank’in Bitcoin işlem hacmi %75 gibi önemli bir artış yakaladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.