reklamı kapat

Kripto Bankası Silvergate’in Bitcoin Hacmi Yüzde 75 Arttı!

Silvergate Bank kripto para hizmeti ile rekor kırmaya devam ediyor.
13:00
7 Mayıs 2020

Kripto para yanlısı Silvergate Bank‘in 2020 yılının ilk üç ayındaki Bitcoin (BTC) alım satım ve işlem hacminin beklenmeyen bir şekilde arttığı görülüyor.

29 Nisan tarihinde ABD’nin finansal regülatörü Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na verilen bir rapora göre bankanın Bitcoin alım satım hizmetine yönelik talep ve hacim daha önceki çeyrek döneme kıyasla %75 artış yaşamış gibi gözüküyor. Silvergate Exchange Network (SEN) isimli kripto para alım satım ağının işlem  hacminin ise 31.000 işlemle %118 artış yaşadığı belirtiliyor.

Bitcoin Hizmetlerine Olan İlgi Artıyor

Banka 2020 yılının Nisan ayı sonu itibariyle kripto para borsaları ve madenciler, depolama firmaları ve küresel yatırımcılar olmak üzere 850’den fazla kripto para ile ilgili müşteriye ve kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi. Silvergate birçok yatırımcının Mart ayındaki düşüş nedeniyle zarar ettiğini belirtse de bankaya kripto para alım satımı için yatırılan miktarda ciddi artış olduğunu vurguladı.

Silvergate Bank’in verilerine göre 12 Mart tarihinden sonra yaşanan düşüşün devamında 447 milyon dolarlık Bitcoin yatırma işlemi gerçekleşmiş. Firmanın birinci çeyrek performansına bakıldığında kripto para ile ilgili hizmetlere olan talebin rekor bir şekilde artmaya devam edeceği söylenebilir.

Silvergate gibi kurumların kripto para sektörüne giriş yapmaları ve bu yönde taleplerin artmaya devam etmesi aslında ana akım kitlelerin ne denli ilgili olduğunu gösteriyor. Bitcoin Halving yaklaşırken kripto para sektörüne yönelik artan ilgi, sektörün ilerleyen yıllarda da ciddi büyüme elde edebileceğinin kanıtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.