Sonunda Bu Oldu! 31 Ocak İçin Dogecoin Fiyatını Makineler Tahmin Etti! Bakın Ne Dediler?

22:30
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE), 2023’ün ilk günlerinde yükseliş eğiliminin işaretlerini verdi. Bununla birlikte, varlık hala FTX kripto borsasının çöküşü ve genel piyasa gerilemesi gibi faktörlerin etkisini hissetmekte.

2023 Yılında Dogecoin’e Dikkat!

Hem boğalar hem de ayılar, meme coin’in fiyatını herhangi bir yöne itmek için önemli bir güce sahip olmadığından, yatırımcılar 2023’ün ilk ayında DOGE’nin sonraki fiyat hareketine odaklanıyor ve varlığın Ocak ayı performansı muhtemelen yılın geri kalanında neler yaşanabileceğini belirleyecek. Yapılan daha önceki açıklamalara göre Dogecoin Ocak 2023’te izlenecek ilk beş meme kripto para birimi arasında yer alıyordu.

Bu doğrultuda, kripto takip platformu PricePredictions’ın makine öğrenimi algoritmalarının 30 günlük tahmini, Dogecoin’in 31 Ocak 2023’te 0,071286 dolardan işlem göreceğini gösteriyor ki bu da DOGE’nin yazının yazıldığı tarihteki değerinden yaklaşık %1,7’lik bir düzeltme yaşayacağı anlamına geliyor.

Fiyat tahmini, diğerlerinin yanı sıra hareketli ortalamalar (MA), göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) ve Bollinger Bantları (BB) gibi teknik göstergelere dayanmakta.

Mevcut durumda Dogecoin, konsolidasyon aşamasını uzatarak günlük %0,1’den az kazançla 0,0725 dolardan işlem görüyor. Şu anda Dogecoin 0,072 dolarlık bir dirençle karşı karşıya ve eğer fiyat pozisyonun üzerine çıkarsa, varlığın 0,073 dolara doğru bir yükseliş trendine girmesi muhtemel olabilir.

Dogecoin Temel Durum

Özellikle, daha önce Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından yararlanan varlık, token’ın sosyal medya platformuna bir ödeme seçeneği olarak entegre edildiğine dair ilk spekülasyonların gerçekleşmesi halinde yeniden yükselebilir.

Ayrıca DOGE, düşük fiyatların ortasında varlığı biriktiren yüksek net değere sahip cüzdanlarla artan balina aktivitesi de kaydetti. Aynı zamanda Dogecoin, 2022’de piyasa değerine göre ilk on kripto para arasında %54 düşüşle en iyi ikinci performansı gösteren kripto varlık olarak 2022’de gerçekleştirdiği performansı üzerine 2023 yılına adım attı.

Diğer yandan, toplulukları Libdogecoin, Dogecoin Standard ve GigaWallet gibi yeni ürünlere odaklandıkça Dogecoin de yükselişe geçebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar