Dikkat! Dört Analitik Şirketinden Bu Altcoin Hakkında Kritik Uyarı!

Kripto para piyasalarının önde gelen dört farklı analiz şirketinden bu altcoin hakkında yatırımcıları yakından ilgilendiren kritik uyarı!
22:00
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önde gelen bir kripto para analiz şirketi olan Token Terminal, 5 Ocak tarihinde Aave protokolündeki günlük aktif kullanıcı sayısının arttığını belirtti. Protokoldeki aktivitedeki artışa rağmen AAVE holder’larının azaldığını öne sürdü.

Aave Verileri!

Aave’de günlük aktif kullanıcı sayısı son üç ayda %73,9 oranında arttı. Yazı kaleme alındığında protokolde 17.500 aktif kullanıcı var ve bunların %48.85’i mevduat sahibi. Ayrıca Dune Analytics tarafından sağlanan verilere göre yukarıda belirtilen bilgilerin aksine, ağdaki yeni kullanıcı sayısı son birkaç ayda önemli ölçüde azaldı ve Aave kümülatif olarak yalnızca 134.508 kullanıcı topladı. Yeni kullanıcı sayısındaki düşüşün bir nedeni olarak ise protokolde verilen düşük miktarda token teşviki olabileceği belirtiliyor. Token teşvikleri, kullanıcıları platformu kullanmaya teşvik etmek için verilen çeşitli türde kripto para birimleridir. Bununla birlikte Messari’ye göre, yeni kullanıcıların azalan ilgisi Aave’nin son 30 gün içerisinde %9,98 oranında azalan gelirini etkiledi. Yazı kaleme alındığı tarihte toplanan toplam gelir 1,05 milyon dolar seviyesinde.

Tüm bunların yanı sıra balina ilgisinde keskin bir düşüş yaşandı. Popüler veri analiz şirketi olan Santiment’in verilerine göre, büyük adresler tarafından tutulan Aave’nin genel arzı önemli ölçüde geriledi. Bu durum balinaların son birkaç hafta içerisinde varlıklarının çoğunu sattığına işaret edebilir.

İlgi Azalıyor!

Öte yandan bireysel yatırımcıların AAVE’ye olan ilgisinin de azaldığı belirtiliyor. Bu durum Aave’nin azalan ağ büyümesiyle ilişkili olabileceği öne sürüldü. Belirtilen durum yeni adreslerin token’ları ilk kez aktarma sıklığının azaldığını gösterebilir. Ayrıca yatırımcıların ilgisini çekebilecek bir durum ise ağın genel aktivite düşüşü. Token’ın geliştirme hızı geçtiğimiz ay içerisinde önemli ölçüde azaldı. Yaşanan tüm bu olaylar 2023 yılı içerisinde token’ın üzerinde uzun vadeli işlem yapan yatırımcılar için bir endişe kaynağı olabileceği tartışma konusu olmuş durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar