Sıcak Gelişme! Teklif Reddedildi Altcoin Düşüşe Geçti!

Umutlar suya düştü. Anlaşma iptal oldu, peki bundan sonra ne olacak?
19:05
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para kısa süre önce yapılan karar duyurusunun ardından yeniden düşüşe geçti. Kripto kışı birçok şirketin ölümcül yaralar almasına neden oldu. FTX, Celsius gibi birçok dev battı ve daha fazlası yolda olabilir. Yakın zamanda popüler bir kripto şirketini satın alacağını duyuran NEXO son duyurunun ardından değer kaybediyor.

Kripto Anlaşması İptal

Sorunlu kripto kredi kuruluşu Vauld ve alacaklılar komitesi (COC), Nexo’nun mali sağlığı sorunlu olduğu için yaptığı satın alma teklifini reddetti. Vauld kurucu ortağı ve CEO’su Darshan Bathija, dün gönderdiği mektupta Nexo’ya satın alma teklifleriyle alakalı endişelerini yazdı. NEXO Coin fiyatı yazı hazırlandığı sırada düşmeye devam ediyordu.

“Nihai Nexo Teklifinin şartlarını dikkate aldık ve COC ile daha fazla istişarede bulunduk ve oybirliğiyle teklifinizi olduğu gibi kabul etmiyoruz”.

Nexo teklifi 26 Aralık’ta Vauld’un alacaklılarına açık bir mektupla sundu. Mektup, Bathija’nın Vauld’un alacaklılarına gönderdiği bir e-postada potansiyel Nexo anlaşmasının iptal edildiğini söylediği gün geldi. Ancak Nexo, Vauld ile anlaşma yapma girişiminden henüz vazgeçmediğini söyledi.

NEXO Zor Durumda

ABD’li düzenleyicilerle sorunlarını çözemeyen kripto şirketi kademeli olarak 2023 yılı içinde Amerika’daki vatandaşlara hizmet vermeyi durduracak. Üstelik FTX çöküşünden de etkilendiği için mali olarak zor durumda. Ancak yine de Vauld anlaşmasını sonuçlandırmak istiyor. Bu konuda endişeleri giderecek açıklamaları ise önümüzdeki hafta yapacaklarını söylediler. Vauld ve Nexo, Vauld’un ciddi bir likidite sıkışıklığıyla karşı karşıya kalmasının ardından müşterilerin para çekme işlemlerini durdurduğu Temmuz başından bu yana potansiyel bir anlaşma için görüşmeler yürütüyor. Vauld’un alacaklılarına 400 milyon doların üzerinde borcu bulunuyor.

NEXO platformunun kripto parası ise yazı hazırlandığı sırada 0,7 dolardan alıcı buluyordu. İşlem hacmi %35 oranında artan altcoin güne BTC karşısında %3 kayıpla devam ediyor. ABD’den çekildikten sonra NEXO’nun gelirlerinde ciddi azalma olacağından dolayı uzun vadede riskli bir seçenek olabilir. Yatırımcılar ikinci bir CEL Token vakasından kendini korumak için gelişmeleri yakından izlemelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar