Son Dakika: MicroStrategy, 1434 Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıkladı

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, duyuruyu Twitter üzerinden bildirdi.
16:17
9 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İş zekası şirketi MicroStrategy, Bitcoin varlıklarını artırma politikasını sürdürerek yeni bir satın alım yaptığını açıkladı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, duyuruyu Twitter üzerinden bildirdi.

Dev Şirket, Bitcoin Alımı Yaptı

Dev iş zekası şirketi MicroStrategy, bilançosuna Bitcoin ekleyerek varlıklarının sayısını artırdı. MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin boğası Michael Saylor, şirketin Bitcoin alım politikasının başındaki isim olarak biliniyor. Bitcoin’e olan inancını her fırsatta dile getiren Saylor, milyar dolarlık yatırımlarını Bitcoin’den yana kullanıyor.

Şirket CEO’sunun bildirdiği üzere MicroStrategy, 57.477 ortalama fiyattan 1434 Bitcoin satın aldı. Bu satın alım, fiat para birimi cinsinden 82.4 milyon doları temsil ediyor. Öte yandan MicroStrategy, 3.66 milyar dolar değerinde toplamda 122.478 Bitcoin bulunduruyor. Michael Saylor’ın firması, 3.66 milyar dolarlık Bitcoin varlığını yaklaşık olarak 29.861 dolarlık ortalama fiyattan satın aldı.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftalık zaman diliminde %12’lik bir düşüş trendi ile ön plana çıkıyor. 50.000 dolarlık barajı iki günlük süreçte aşamayan lider, girişimlerini sürdürüyor. Küresel piyasalardaki Omicron endişesi, kripto para piyasasını da derinden etkiledi. Bitcoin‘de görülen sıkışma önümüzdeki dönemde parabolik bir fiyat hareketini tetikleyebilir.

Kurumların Bitcoin ilgisi günbegün artarken MicroStrategy, bu kategoride üst sıralarda yer alıyor. Bitcoin boğası Michael Saylor, birçok konuda Bitcoin’i savunurken yatırımların şekillenmesi adına önerilerde bulunuyor. Saylor, geçtiğimiz dönemde Türkiye’ye Bitcoin önerisinde bulunmuştu. İçerisinde bulunduğumuz ekonomik darlık, Michael Saylor’ın dikkatini çekmiş ve Bitcoin adımı için hala geç olmadığı konusunda Twitter üzerinden çağrıda bulunmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar