Son Dakika: Google Bu Altcoini Uçurdu! Birazdan Resmen İlan Edecek!

Dünya devi Google Cloud, bu altcoinle ilgili bir gelişmeye yönelik attığı bir twettin ardından kripto para biriminin fiyatı uçtu! İşte detaylar!
18:42
5 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın teknoloji devi Google’ın, arama motoru ve Youtube gibi web sitelerinin de kullandığı sunucu altyapı hizmetlerini son kullanıcıya sunduğu bir bulut bilgi platformu olan Google Cloud resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda popüler bir altcoinin kurucu ortağını etiketleyerek bir ortaklık sinyali verdi!

Solana (SOL) Hamlesi!

Google Cloud resmi Twitter hesabından paylaştığı bir tweette kripto para piyasalarının önde gelen akıllı sözleşme platformu olan Solana’nın (SOL) kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’yu etiketleyerek altcoinle alakalı önemli bir haberin gelebileceğine işaret etti. Google Cloud paylaştığı tweet’te şu ifadelere yer verdi:

Anatoly Yakovenko, takipçilerimize büyük haberi söylemeli miyiz?

Dünya devi Google Cloud, tweet dizininde akıllı sözleşme platformu Solana ile birlikte çalışmayı planladıkları projeyi duyurdu. Google Cloud’un büyük haber olarak nitelendirdiği haber, 2023 yılı içerisinde Blockchain Node Engine’ı Solana ağına entegrasyonunda birlikte çalışabileceklerini duyurdu.

SOL Fiyat Artışı

Bununla birlikte yapılan açıklamanın ardından akıllı sözleşme platformu Solana ciddi bir fiyat artışı yaşadı. Haber öncesinde SOL 34.39 dolar seviyelerinden işlem görüyorken tweet’in ardından yaklaşık yüzde 13 oranında bir artışla 38 dolar seviyelerine kadar fırladı. Fiyat hareketine benzer şekilde kripto para biriminin hacmi de ciddi oranda bir artış kaydetti. Coinmarketcap’ten elde edilen verilere göre kripto para biriminin hacmi yaklaşık yüzde 48 oranında bir artış yaşadı.

Ayrıca akıllı sözleşme platformunun Google ile yaşanacak gelişme haberinin detaylarının yaklaşık 1 saat sonra Lizbon’da düzenlenen etkinlikte duyurulacağı iddia ediliyor. Önde gelen akıllı sözleşme platformu Solana, Kasım 2021 yılında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 260 dolar seviyenin hala çok altında işlem görüyorken gelişmenin ardından fiyatlamada ne gibi değişiklikler görülecek hala belirsiz. Akıllı sözleşme platformu Solana’nın amacı tüm yüksek büyüme oranlarına sahip ve yüksek frekanslı blok zinciri uygulamalarını desteklemek ve dünyanın finansal sistemlerini demokratikleştirmek olan bir platform. Ayrıca kripto para projesi kullanıcılarına; ölçeklenebilirlik, merkeziyetsizleştirme ve pahalı olmayan uygulamalar gibi birçok yenilik vaat ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar