Son Dakika: Coinbase Bu Altcoin’in Fişini Çekiyor! Fiyat Bir Anda Düştü! Yatırımcı Şimdi Ne Yapacak?

Coinbase listelemelerine devam ederken bir yandan da altcoin'lerle yollarını ayırmaya devam ediyor. Alınan karar sonrası bu altcoin delist ediliyor.
22:19
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Coinbase tarafından yapılan listeleme ve delist haberleri bahsi geçen coin’lerin fiyatlarını büyük ölçüde etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz dakikalarda Coinbase Assets Twitter hesabından resmi bir açıklama geldi. Açıklamaya göre çok sayıda yatırımcısı bulunan altcoin’in işlem listesinden çıkarılacağı belirtildi.

Coinbase Hangi Altcoin’i Listeden Çıkarıyor?

Yol haritasına ekleme, listeleme ve delist haberleriyle belki de kripto dünyasını yerinden oynatmak konusunda Binance ile 1 numarayı paylaşan Coinbase 14 Mart günü Stargate Finance V1 (STG) coin’in 1 işlemlerinin durdurulacağı açıklandı. Durdurma işlemi Coinbase.com (Basit ve Gelişmiş Ticaret), Coinbase Pro, Coinbase Exchange ve Coinbase Prime’ı kapsıyor olacak. Bunun yanı sıra STG fonlarına yatırımcıların erişimi devam edecek ve fonlarını istedikleri zaman çekebilme olanağına sahip olmaya devam edecekler.

Bunun ardından ise konu ile ilgili dikkat çeken başka bir açıklama geldi ve açıklama şu şekilde oldu:

15 Mart 2023’te, @StargateFinance Stargate Finance V2’yi yeni bir sözleşme adresi ile yayınlıyor. Coinbase, Stargate Finance’in (V1 veya V2) herhangi bir airdrop’unu desteklemeyecek. Coinbase şu anda Stargate Finance V1’den Stargate Finance V2’ye herhangi bir yükseltmeyi kolaylaştırmayacak.

Planlanan anlık görüntü öncesinde, sırasında veya sonrasında http://Coinbase.com, Pro, Exchange veya Custody hesabında tutulan STG fonları, potansiyel airdrop’lar aracılığıyla herhangi bir Stargate Finance V2 alma hakkı vermeyecektir. Şu anda Ethereum ağında Stargate Finance V1 için yalnızca 0xaf5191b0de278c7286d6c7cc6ab6bb8a73ba2cd6 sözleşme adresi ile gönderme ve alma işlevselliğini destekliyoruz. STG-USD emir defterimizi yalnızca limit moduna taşıdık. Limit emirleri verilebilir ve iptal edilebilir ve eşleşmeler meydana gelebilir.

Altcoin’in Fiyat Hareketi

Yaşanan bu gelişme sonrasında hali hazırda düşüşte olan kripto piyasasının yanı sıra bir darbe de Coinbase’den daha yiyen Stargate Finance V1’de fiyat düşüşü yaşandı. Anlık olarak fiyatında düşüş olan altcoin daha sonrasında hafif bir toparlanma yaşadı.

Yazım sırasında ise fiyat incelendiğinde son 24 saatlik dilimde %3’e yakın bir düşüş yaşadı ve 0.75 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Tüm zamanların en yüksek değeri olan 4.28 dolar seviyesinden ise %82.5 aşağıda bulunan altcoin’in hangi noktaya ilerleyeceği merak konusu olmaya devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar