En Büyük Altcoinlerden Biri Rotasını Çizdi! Fiyat Buraya Gidiyor!

Popüler altcoin için aşağı yönlü kırılma ihtimali artıyor. Fiyat ilerleyen saatlerde bu seviyelere düşebilir.
21:12
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir zamanlar en büyük Ethereum katiliydi ancak yaşadığı sorunlar onun her geçen gün daha da zayıflamasına neden oldu. Ta ki Vitalik Buterin’in desteğini açıklamasına kadar. Ethereum kurucusunun desteğiyle fiyat 8 dolar seviyesinden sıçradı. 30 dolara yaklaşan fiyat şimdi Bitcoin düşüşünden nasibini almış görünüyor. Peki sırada ne var?

Solana (SOL)

Bir proof-of-stake (PoS) konsensüsü ile bir proof-of-history (PoH) kombinasyonu olan benzersiz bir konsensüs mekanizmasına sahip Solana (SOL) en güçlü Ethereum rakiplerinden biri olarak görülüyordu. Yüksek hız ve düşük işlem ücretleri onun popülerliğini daha da artırdı. Günlük zaman dilimi Solana fiyatının Ocak ve Şubat aylarında çift tepe formasyonu oluşturduğunu göstermektedir. İkili tepe, genellikle düşüş eğiliminin tersine dönmesine yol açan bir düşüş formasyonu olarak kabul edilir. Bu formasyon RSI’daki (yeşil çizgi) düşüş eğilimi ile birleşmiştir. Bu da düşüş eğiliminin tersine dönme olasılığını desteklemektedir. RSI’ın 50’nin altında olması bunu daha da sağlamlaştırıyor.

Fiyat düşmeye devam ederse, 0,5-0,618 Fib geri çekilme destek alanının dip olarak hareket etmesi beklenebilir.

SOL Coin Yorum

Altı saatlik zaman diliminde yapılan teknik analiz, Solana fiyatının 14 Ocak’tan bu yana 20,60 dolar ile 26 dolar aralığında işlem gördüğünü gösteriyor. Azalan direnç çizgisinin altındaki aralığın desteğine düşen fiyat öncesinde bu aralığın tavan bölgesine dokunmuştu. Fiyat, Mart ayının başından bu yana destek alanının içinde işlem görüyor. RSI yukarı yönlü hareketten önce gönderdiği yükseliş sapması sinyalini gönderiyor.

Önümüzdeki saatlerde SOL Coin fiyatının 20,80 dolardan sıçrayıp direnç bölgesini hedeflemediği senaryoda aralığın alt bölümünde bir kırılım yaşaması muhtemeldir. Bir kırılma, 0,5-0,618 Fib geri çekilme destek alanına 15,36-17,60 dolar seviyesine doğru bir düşüşe yol açabilir. Ancak tersi senaryoda 26 dolar hedeflenecektir. Bitcoin’in mevcut görünümü yüksek CDD verileri ve Powell’ın şahine yakın açıklamaları birleştirildiğinde aşağı yönlü kırılma ihtimali artıyor olabilir.

Fiyat hali hazırda Powell nedeniyle 20,6 dolar seviyesinin altında kaldığı için kapanış mumları yakından incelenmeli ve 15,36 ile 17,6 dolar destek bölgesine düşüş ihtimali göz ardı edilmemeli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar