X


Son Dakika: Binance’in Twitter Hesabı Hacklendi!

22:31
15 Temmuz 2020

Lider kripto para borsalarından Binance’in ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Twitter hesaplarının hacklendiği rapor edildi. Hem resmi Binance hem de Changpeng Zhao’nun hesabından dolandırıcılık odaklı tweet’ler paylaşıldı ve 5.000 Bitcoin hediye edileceği belirtildi. Binance kripto para borsasına herhangi bir saldırı olup olmadığına dair bir bilgi yok.

Binance’in Twitter Hesapları Hacklendi

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Binance kripto para borsasına erişim sağlanmakta ve bu durum sadece Twitter hesaplarına saldırı yapılmış olabileceğini gösteriyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao ilk başta yaptığı açıklamada Binance’in resmi Twitter hesabının hacklendiğini belirterek bu hesaptan paylaşılan gönderilere itibar edilmemesini belirtmişti.

Daha sonra ise Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun bu tweet’i silindi ve bu hesaptan da Cryptoforhealth.com olarak verilen sahte siteye yönelik link eklendi. Aşağıdaki tweet içerisinde yer alan linke hiçbir şekilde tıklanmaması, tıklansa bile işleme devam edilmemesi gerektiği vurgulanıyor. Hem CZ’nin hem de Binance’in Twitter hesabından yayınlanan bu dolandırıcılık odaklı tweet’in sabitlendiği de görülmekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CZ’nin 532.000, resmi Binance hesabının ise 1 milyondan fazla takipçisi olduğu biliniyor. Bu da dolandırıcıların kısa süreliğine bu hesapları ele geçirerek bile çok ciddi kazançlar elde edebileceğine işaret ediyor. Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden AngeloBTC‘nin Twitter hesabının da hacklendiği ve benzer açıklamaların yapıldığı görülmekte.

Binance tarihinde sadece 1 kere hacklenmiş ve 7.000 Bitcoin kayıp vermişti. Bu saldırının borsaya yapılmamış olması ve sadece Twitter’ı hedef alması ise yatırımcıların içini rahatlatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar