reklamı kapat

Son Dakika: Binance 1 Altcoin’in “Üstünü Çizdi”!

Binance bir kripto parayı delist ediyor.
14:28
4 Eylül 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Binance, yeni bir kripto para listelemesi yaptığında bunun fiyatında ciddi bir artış yaşanmasını sağlıyor. Binance’in sahip olduğu kullanıcı tabanı ve sektördeki etkisi, olayın tam tersinin yaşanması durumunda da ciddi bir düşüş görülmesine neden oluyor.

Binance uzun süredir gerçek bir delist yani borsadan çıkartma eylemine imza atmamıştı. Çoğunlukla çok kullanılmayan işlem çiftlerini platformdan kaldıran Binance, bu sefer ise bir altcoin’i tamamen platformdan kaldırdığını açıkladı.

Binance, Insolar’ı Delist Etti

Binance tarafından yapılan açıklamada toplam piyasa değerine göre en büyük 127. kripto para birimi Insolar’ın (XNS) delist edildiği belirtildi. Binance tarafından yapılan açıklamada projelerin borsada kalması için yüksek standartların devamlı olarak karşılanması gerektiği vurgulandı.

Insolar’ın artık bu standartları karşılayamadığını belirten Binance yetkilileri, borsadan çıkartılma sebebinin de bu olduğunu açıkladı. XNS haberin duyulmasından sonra %7 düşüşe geçti ve bu düşüşün önümüzdeki saatlerde çok daha artacağı tahmin ediliyor.


Binance’in kısa süre önce listelediği 2 DeFi projesinini yükselişine bakılacak olursa XNS %30 ve üzerinde bir düşüş yaşayabilir gibi gözüküyor. XNS projesinin Binance borsasının dışında KuCoin ve BitMAX platformlarında da yer aldığı görülüyor. XNS’nin platformdan çıkartılma tarihi ise 11 Eylül olarak açıklandı ve tam olarak 1 haftalık süre verildi.

XNS bu delist ile beraber en güçlü borsalardan birisinin desteğini kaybetmiş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.