Ünlü Borsa 4 Popüler Altcoin İçin Bombayı Patlattı!

Özet

  • BitMEX kripto para borsasının 4 yeni listelemesi açıklandı.
13:21
4 Eylül 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Şeyseller merkezli BitMEX, piyasanın tam anlamıyla kan ağladığı şu günlerde dört altcoin için müjdeyi verdi. BitMEX, Chainlink (LINK), Tezos (XTZ), EOS (EOS) ve Cardano (ADA) kripto para birimleri için vadeli işlem sözleşmesi listelemesi yapacağını duyurdu.

Kripto para borsası tarafından yapılan açıklamada çok güçlü talep sonrasında böyle bir karar aldıkları belirtildi. Dört kripto para biriminin vadeli işlem sözleşmelerinin Tether işlem çiftine sahip olacağı belirtiliyor. Tether’in altcoin hacminde en çok paya sahip olduğu düşünülecek olursa bu oldukça mantıklı bir hamle gibi duruyor.

BitMEX Yıllar Sonra Listeleme Yaptı

Chainlink aslında bu listelenme ile tarihi bir rekor kırdı. LINK, BitMEX üzerinde listelenmeyi başaran ilk DeFi ile ilgili kripto para birimi oldu. Rakip kripto para borsası OKEx de USDT işlem çiftine sahip LINK listelemesini 2019 yılında yapmıştı. OKEx, bunu yapan ilk popüler borsa olarak biliniyor.

Buna ek olarak Binance kripto para borsasının vadeli işlem platformu Binance Futures da benzer bir adım attı ve daha önce bunu listeledi. BitMEX kripto para borsasının ise bu tip listelemeleri çok nadiren yaptığı ve bu sebeple fiyata ciddi katkı sağladığı biliniyor. LINK, 2018 yılından beri BitMEX üzerinde listelenen ilk kripto para birimi oldu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI