X


SkyBridge Kurucusu: “Bitcoin Kurumsal Benimsenme Rakamları Yetersiz”

Beyaz Saray'ın eski iletişim şefi Anthony Scaramucci, Bitcoin benimsenmesi hakkında yorumlarda bulundu.
18:20
27 Eylül 2021

Anthony Scaramucci, bireysel yatırımcıların patlayıcı ilgilenmesine rağmen kurumsal ilginin henüz yeterli olmadığına inanıyor. SkyBridge Capital kurucusu Scaramucci, kurumsal yatırım oranlarına değinirken önemli açıklamalarda bulundu. Deneyimli isim, bazı büyük bankaların kripto para sektörüne dahil olduğunu ancak yüksek oynaklık nedeniyle çekinceli olduğunu aktardı.

Anthony Scaramucci’nin Açıklamaları

SkyBridge kurucusu ve Beyaz Saray’ın eski iletişim şefi Anthony Scaramucci, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin benimsenmesi hakkında yorumlarda bulundu. Scaramucci çarpıcı açıklamalarında şunları kaydetti:

Kurumlar gerçekten bu işin içinde değil. Ya benim göremediğim bir şey var ya da birileri bu konuda dürüst değil.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Scaramucci, finansal kurumların yalnızca %10’unun kripto para piyasasını benimsediği ve bu oranın yetersiz olduğunu aktardı. Lider kripto para birimi Bitcoin, bu yıl 64.863 dolara dokunarak inanılmaz bir ralliye imza atmıştı. Uzman analistler BTC fiyatını etkileyen iki temel faktöre dikkat çekti. Bunlardan biri hükümetin koronavirüs sırasında büyük miktarda para pompalamasıdır. Bunun sonucunda bireysel yatırımcılarda kripto para ilgisi patlamıştı. İkincisi ise kurumsal yatırımların kripto para sektörüne adım atması olarak kaydediliyor.

Medyaya yansıyan son bilgilere göre JPMorgan, büyük varlıklı müşterilerinin kripto para birimi fonlarına erişimini sağlayacağı bildirilmişti. Goldman Sachs, kripto alım satım masasını yeniden başlatırken Vanguard ve Fidelity kripto işlemlerine başlamayı hedefliyor.

Ancak yine de Wall Street’in büyük çoğunluğu kripto paralardan uzak durmayı tercih ediyor. Bu konudaki en büyük endişe kaynağı oynaklık olarak lanse ediliyor. Bununla birlikte Çin’in Bitcoin ve kripto paraları yasaklayıcı politikası yatırımcıları FUD’a sürüklüyor.

Kripto Para Piyasası Yeşile Büründü

Kripto para piyasası, eylül ayının son haftasına olumlu bir havayla başladı. Çin yasaklarının akabinde yönünü tekrar yukarı kıran BTC, 44.000 dolarlık direnç noktasına tırmandı.

SkyBridge kurucusu, DeFi’nin kurumların ilgi odağı olduğunu belirtti. DeFi, parametreler karşılığında otomatik olarak yürütülen akıllı sözleşmeler oluşturmak için kripto teknolojisini kullanır. Takas odaları veya bankalar gibi aracılar tarafından denetlemeyi reddeded DeFi son dönemde oldukça popüler hale geldi.

Scaramucci, büyük bankalardan birinin kripto dünyasına dev bir alım yapacağını iletti. Bu bilgiyi çok fazla detaylandırmayan Scaramucci, alımın Coinbase ile ilgili olduğunu belirtt.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar