X


Fantom (FTM) İçin Güzel Haber! Tacikistan CBDC Çalışmalarına Destek!

Fantom (FTM), Tacikistan ile anlaştı. İşte anlaşmanın detayları!
17:55
27 Eylül 2021

Fantom (FTM) dakikalar önce duyurduğu haberle birlikte yükselişe geçti. Gün içinde 1,15 doları gören FTM fiyatı yazı hazırlandığı sırada %10 yükseliş yaptı ve 1,31 dolardan alıcı buluyor. Tacikistan için CBDC çalışmalarına destek verecek olan Fantom (FTM), OJSC Orienbank ile ortak çalışacak. Ülkenin en eski ve köklü bankalarından olan OJSC Orienbank, Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) alanında yapacağı çalışmalarda Fantom (FTM) ile çalışacak.

Fantom (FTM) Büyük Anlaşmayı Duyurdu

Tacikistan Ulusal Bankası ile çalışan Fantom ve Orienbank, ülkedeki ödemeler için kullanılmak üzere Tacikistan Somonisini dijitalleştirecek. Platform bununla birlikte düşük maliyetli döviz takasları için Andre Cronje’nin Iron Bank protokolünü entegre edecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

CBDC anlaşması başlangıçta test ve iyileştirme süreçlerini kapsıyor. Eğer denemeler başarılı olursa Tacikistan Ulusal Bankası projeyi resmen hayata geçirecek. Orienbank anlaşması, Fantom (FTM) için ciddi bir reklam olacağa benziyor. Ülkeler CBDC konusunda ar-ge maliyetlerini azaltmak için bu tarz bilindik projelerden destek alıyor. Ripple Labs bu alanda en fazla anlaşma yapan kripto para şirketleri arasında yer alıyor.

Anlaşmanın Sağlayacağı Yararlar

Öncelikle bu anlaşma FTM yatırımcılarına fayda sağlayacak. Daha şimdiden ellerindeki yatırım %10 kadar değerlendi. Tacikistan vatandaşları ise CBDC tamamen hayata geçtiğinde çok daha ucuza transferler yapabilecek. Hızlı ve düşük maliyetli P2P ödemeleri finansal katılımın zayıf olduğu ülkelerde CBDC ile karşılanacak.

Tacikistan hükümeti vergi tahsilatlarını çok daha kolay ve hızlı yapacak. Bununla birlikte vatandaşların işlemleri daha pratik hale gelecek. Hükümet daha etkili para politikaları izleyebilecek ve bununla birlikte arka planda devasa veri setlerine kavuşacak.

Shuhrat Ismatulloev, OJSC Orienbank Birinci Başkan Yardımcısı şunları söylüyor:

“Geleceğin yaratılmasına cesur kararlar kadar hiçbir şey katkıda bulunmaz”.

Jawid Sikandar, Güney Asya, Fantom Direktörü de yaptığı açıklamada bu anlaşmadan dolayı heyecanlı olduklarını ve önümüzdeki yıllarda büyük bir devrimi başlatacağını savunuyor.

Fantom (FTM) saniyelik işlem onay gücü, layer1 EVM uyumluluğu ve düşük ücretleriyle ilgi çekici olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar