X


Skybridge Capital’in Kurucusu, Bitcoin’de Uzun Vadeli Fiyat Beklentisini Açıkladı!

Skybridge Capital'in kurucusu, CNBC'de katıldığı bir programda Bitcoin'in geleceği hakkında yorumlamalar yaparak uzun vadeli beklentisini açıkladı.
11:26
15 Kasım 2021

Skybridge Capital’in kurucusu, Bitcoin‘in uzun vadede 500.000 dolar fiyat seviyelerine kadar ulaşabileceğini ve kripto varlıkların daha erken bir aşamada olduklarını söyledi.

Scaramucci’nin Uzun Vade Beklentisi

New York merkezli yatırım firması Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Cuma günü CNBC’de katıldığı bir programda Bitcoin hakkında birtakım yorumlamalar yaparak düşüncelerini paylaştı.

Scaramucci, kendisine yöneltilen bir soru üzerine Bitcoin’deki uzun vade beklentisini dile getirdi:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Bitcoin, ilerleyen zamanlarda 500.000 dolar fiyat seviyelerini aşabilir. Her geçen gün daha fazla sayıda kurumsal şirket, potföyünü kripto varlıklar ile çeşitlendiriyor. Bu kurumsal şirketler, fonlarının %5’ini Bitcoin’e ayırsalar, 500.000 dolar fiyat seviyeleri rahatlıkla aşılabilir. Bitcoin adına daha erken bir dönemdeyiz.”

Skybrdge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, ABD’deki enflasyona da dikkat çekerek Bitcoin‘in bu süreçteki önemini vurguladı:

“Sürekli insanlara Bitcoin’in bu süreçte ne kadar önemli olduğunu anlatıyorum. Bu teknolojinin yatırımcılara sunduğu en önemli olanaklardan biri de enflasyon riskinden korunmaktır.”

Bitcoin’de Güncel Durum

Son aylarda volatilitesi yüksek fiyat hareketleri kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin, 15 Kasım Pazartesi’nin ilk saatlerinde başlattığı yükseliş hareketleri ile birlikte 66.200 dolar fiyat seviyelerine ulaştı. Bitcoin, yükselişin ardından bir miktar geri çekilip 65.600 dolar fiyat seviyelerine gerilese de haftalık kapanışını oldukça kritik bir seviyenin üzerinde yaptı.

Bitcoin, yazının yazıldığı esnada, CoinMarketCap verilerine göre 1,24 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 65.672 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar