reklamı kapat

Sıkı Tutunun: Bitcoin Bu Olaydan Sonra %45 Arttı

Bitcoin’in %45’lik artışının devam edip etmeyeceği büyük bir merak konusu.
08:22
19 Ağustos 2020

Geçtiğimiz yıldan beri kripto para ekosisteminin en çok konuşulan konularından biri Bitcoin blok ödülü yarılanması oldu. Mayıs 2020’de gerçekleşen yarılanma ile ilgili hayaller çok büyüktü. Çünkü tarihsel olarak geçmişteki yarılanmalar sonrasında Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatmış ve rekorlar kırılmıştı.

Ancak yarılanmanın hemen ardından fiyatın düşüşe geçmesi yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan bir durum oldu. Yine de Bitcoin’in o dönemden bu yana elde ettiği kazancı göz önünde bulundurduğumuz zaman hiç de kötü bir performans sergilemediği ortaya çıkıyor.

%45’lik Kazanç

Michael Goldstein’ın da belirttiği gibi lider kripto para birimi blok ödülü yarılanması sonrasında dolar karşısında %45 değer kazandı. Böylece blok ödülü yarılanmasından bu yana Bitcoin en iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu.

Bunların yanı sıra analistlere göre gelecek fiyat tahminleri ile ilgili yorumlar yapabilmek için yarılanmanın bu artış üzerindeki etkisinin ne kadar olduğunu net bir şekilde bilmenin imkansız olduğunun farkında olmak oldukça önemli.

Yine de çoğu analist Bitcoin‘de artışın devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin’de Artış Devam Edecek

Tümü çeşitli kurumsal rollerin yanı sıra kripto para işlemleri ve analizi konusunda deneyim sahibi olan Bryce Gilleland, Wen Hou ve Sunil Shah tarafından yönetilen kripto merkezli bir hedge fonu olan Coincident Capital Bitcoin fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda, 13.800 dolar direncinin çok güçlü olduğunu ifade ediyor.

Coincident Capital’in açıklamalarına göre 12.000 doların üzerine 13.800 dolara kadar güçlü bir direnç seviyesi bulunmuyor. 13.800 dolarlık direnç kırıldıktan sonra ise rekor seviyelerin görülmesi zor olmayacak.

Bunun yanı sıra Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz da Bitcoin’de hedefin 14.000 dolar olduğunu ve hükümetlerin para basma politikaları sebebiyle bu seviyenin görülmesinin zor olmadığını ifade ediyor.

Bunların yanında piyasanın popüler analistlerinden PlanB tahminlerde bir adım ileri gidiyor ve Bitcoin’in 2021 yılında 100.000 dolar olacağını ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.