reklamı kapat

Chainlink Çok Sert Düştü: Bu Düşüş Nereye Kadar Gidecek?

Chainlink fiyatı düşüşten kurtulabilecek mi?
21:11
18 Ağustos 2020

Merkeziyetsiz finans uygulamaları için veri akış ve Oracle hizmeti veren Chainlink’in kripto para birimi LINK, son aylarda inanılmaz bir yükseliş elde edip top 5 kripto para birimi arasına kadar girmeyi başarmıştı. LINK fiyatı 20 dolara kadar çıkarak bir haftada neredeyse 4 kere kendi rekorunu tazeledi.

Herkes 15 dolar seviyesinden beri düşüş beklese de LINK devamlı olarak yükselmeyi ve rekor üzerine rekor kırarak yatırımcılara umut vermeyi sürdürdü. Ancak beklenen düşüş bugün gerçekleşti ve LINK fiyatı bir anda 19 dolardan 16 dolar seviyesine kadar düştü.

Chainlink Balinaları Satışı Seçti

Düşüşün sebebi ise tahmin edilebileceği gibi yatırımcıların artık yükselişten umudu kesmeleri ve balinaların yüklü satış yapmaları gibi gözüküyor. Chainlink balinalarının bir anda milyonlarca dolarlık satış yaptığı görülüyor. Sosyal medya kanallarında son 24 saat içerisinde 65 milyon adet LINK ile ilgili gönderi olsa da bu durum LINK fiyatının düşmesini engelleyemedi.

Ağustos ayının başından beri %160 artış elde eden LINK fiyatının bu seviyeye kadar gerilemesi yani 10 dolar altına düşmesi bekleniyor. Eğer LINK fiyatı kritik destek olan 15 doların altına inerse daha fazla  yatırımcının satış yapabileceği tahmin edilmekte.

Emir tahtalarına bakıldığında ise yaklaşık olarak 64 LINK balinasının elindeki her şeyi satarak ağdan çıktığı görülüyor. Balinalar eğer düşük fiyattan yeniden LINK toplarsa bu durum fiyatın 15 dolar altına inmesini engelleyebilir veya iniş olsa da tekrar pump yaşanabilir.

Uzmanlara göre kesin olan şey ise LINK’in 10 dolar altına inecek olması gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.