reklamı kapat

Binance Coin Nereden Alınır?

21:05
18 Ağustos 2020

Binance Coin (BNB); toplam piyasa değerine ve işlem hacmine  göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’in kendi kripto para birimidir. İlk olarak kendi ağına sahip olmayan ancak daha sonra kendi ağına geçiş yapan BNB, kripto para sektörünün en bilinen ve en popüler coin’lerinden birisi olarak görülüyor.

Böylesine bilinen bir kripto para olan BNB coin almak ise bir hayli kolay. BNB coin nereden alınır ve nasıl alınır gibi soruların cevapları da ilgili yazımızın alt kısımlarında yer alıyor. Peki BNB Coin tam olarak nedir ve sunduğu avantajlar neler?

BNB Coin Nedir?

BNB Coin’in yükselişi ve tam olarak rekor kırması 2019 yılına denk geldi. Hem kendi ağına geçen hem de Binance kripto para borsasının yaptığı girişimler sayesinde fiyat artışı elde eden BNB, tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. BNB, direkt olarak Binance üzerinde komisyonları ödemek için veya Binance’in IEO’ları gibi kampanyalarına katılmak için kullanılabilmekte.

Kripto para piyasasının kaderini değiştiren platformlardan birisinin Binance olduğu göz önüne alınacak olursa, BNB Coin’in bu bağlamda değeri de bir hayli fazla gibi gözüküyor. Binance buna ek olarak her çeyrek dönemde komisyonlardan elde ettiği gelirinin bir kısmını BNB alıp bunu yakmak için kullanıyor. Bu da BNB’nin arzını devamlı olarak azaltarak değerinin artmasını sağlıyor.

Binance Coin’in ünlü kripto para borsasından dolayı devamlı ve aktif bir kullanım alanı da var. Binance üzerinde işlem yapanların hem birçok işlem çifti için BNB kullandığı hem de komisyon indirimi için bunu tercih ettiği bilinmekte. Peki böylesine fazla avantaja sahip olan BNB Coin almak için ne yapmak gerekiyor ve BNB Coin nereden alınır?

BNB Coin Alınır Mı?

BNB Coin, tahmin edileceği gibi dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance üzerinden alınabilmekte. Binance üzerinde Türk Lirası desteğine sahip olan BNB, direkt olarak BNB/TRY işlem çifti üzerinden alınıp satılabiliyor.

Kullanıcıların BNB Coin almak için atmaları gereken adımlar ise bir hayli basit ve kısa:

  • İlk olarak borsanın ana sayfasına girip sol üst köşede yer alan “Kripto Al” seçeneğine tıklayıp, içinden “Kredi / Banka Kartı” sekmesini açın.
  • Açılan kısımda Coin olarak BNB seçin ve üstte yer alan TRY bölümüne alım yapmak istediğiniz TL miktarını girin.
  • Bunun devamında banka veya kredi kartı seçerek işlemi AL BNB seçeneğinden başarılı, hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayın.

BNB Coin Nasıl Alınır?

BNB Coin direkt olarak sunulan TRY desteği  sayesinde kolaylıkla banka veya kredi kartı ile alınabilmekte. Bu özelliği sunan ender küresel borsalardan birisi olan Binance, sunduğu inanılmaz miktarlardaki likidite ile de kullanıcıların en çok tercih ettikleri platformlar arasında başı çekiyor. Binance üzerinde TRY’nin dışında BNB ile pariteye sahip birçok başka kripto para birimi de yer almakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.