reklamı kapat

Analist Bitcoin İçin Olan Büyük Hedefini Açıkladı

PlanB, Bitcoin'in gidişatını yorumladı.
19:49
1 Ağustos 2020

Kripto para sektörünün en iyi tanınan analistlerinden birisi konumundaki PlanB, Twitter üzerinden yaptığı güncel bir açıklamada lider kripto para birimi Bitcoin hakkında iddialı bir tahminde bulundu. Analist, Bitcoin’in mevcut yükselişinin aslında filmin fragmanı olduğunu belirttikten sonra BTC’nin 100.000 dolara kadar çıkabileceğini vurguladı.

Bitcoin’in Asıl Yükselişi Henüz Başlamadı

Altcoin’lerin geçtiğimiz aylardaki rallisi aslında Bitcoin fiyatında görülen durgunluk ile ortaya çıktı. Bitcoin’in rallisinin başlaması ise direkt olarak bütün altcoin’lerin yerinde saymasına yol açtı. Şu an için Bitcoin ile beraber yükselen popüler altcoin’ler arasında Ethereum ve XRP yer alıyor.

PlanB ise BTC’nin asıl yükseliş dönemine girmesi ile bütün altcoin’lerin yerinde sayacağını düşünüyor. Analistin bu düşüncesinin altında yatan sebep ise Bitcoin’in stok-akış modeli olarak bilinmekte. Analist, Bitcoin’in arzının sabit olmasına rağmen günlük olarak piyasaya sürülen BTC miktarının devamlı azaldığını savunuyor.

Bitcoin blok ödülü yarılanması gerçekten de analistin ifade ettiği durumu gerçekleştirmekte. PlanB’ye göre ilerleyen tarihlerde akış azalırken talep artacak ve bu durum ciddi bir eşitsizlik oluşturacak. Şimdiden bile kurumsal yatırımcıların günlük kazılan BTC miktarının hepsini satın aldığını belirten analist, BTC almanın gittikçe zorlaşacağını ifade etti.

Analistin stok-akış modeli için çizdiği grafikte gerçekten de Bitcoin için 9.132 dolar, 11.356 dolar ve 11.700 dolar hedefleri bulunuyordu. Bu da 100.000 doların yavaş yavaş gelmekte olduğuna işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.