X

Aragon Coin Nedir?

ANT ERC-20 token’ı, sahiplerinin Aragon Ağını yönetmesini sağlıyor.
08:57
19 Ağustos 2020

Aragon (ANT), Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş, dApp’ler, kripto protokoller ve merkezi olmayan otonom organizasyonlar (DAO) oluşturmak ve yönetmek için birimlere ayrılmış bir yol sunan merkezsiz bir platformdur. ANT ERC-20 token’ı, sahiplerinin Aragon Ağını yönetmesini sağlıyor.

ANT Coin Nedir?

Aragon platformu sayesinde kullanıcılar dünyanın her yerinden insanlarla işbirliği yapma ve ortak hedefler için çalışma imkanına sahip oluyor. Dolayısıyla sınır fark etmeksizin kullanıcılar aynı hedef doğrultusunda birleşebiliyor. Bunun aynı sıra platform sayesinde kullanıcılar şeffaf ve güvenli bir deneyim yaşıyor. Fonların toplulukta ve kabul edilen sınırlar içinde nasıl kullanıldığı kolaylıkla takip edilebiliyor.

Öte yandan herkesin ortak menfaati paylaştığı ve grup karar alma sürecine katıldığı toplulukların olması da platformun öne çıkan bir başka özelliği olarak nitelendiriliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra ANT de Aragon Ağının yerel token’ıdır. ANT, özel ağ hizmetleri için iş token’larını desteklemek amacıyla kullanılır ve ayrıca genel ağı yönetmek için bir yönetişim token’ıdır. İş token’ları, belirli ekonomik protokollere erişim sağlanmasına imkan tanıyor. ANT token da teşvikleri uygun hale getirmek ve sahibine gelir ya da başka bir ekonomik fayda sağlamak için fırsatlar sunmak üzere tasarlanmıştır.

Bunlara ek olarak  Aragon Ağı, hizmet talebini ANT’ye bağlayarak, geliştirdiği hizmetlerin başarısından yararlanabilmektedir. ANT sahipleri, yönetişime katılarak ağın gelişiminde doğrudan söz sahibi olabilirler.

ANT, Aragon Network hizmetlerine erişmek için kullanılan ANJ ve ARA gibi iş token’larını da destekliyor. Tek bir ağ token’ı yerine birden çok iş token’ı kullanmanın aşağıdaki gibi faydaları bulunuyor:

  • Riskler kolayca izlenebiliyor: Her bir ağ hizmeti kendi risk profiline göre değerlendirilebilir.
  • Teşvikler daha iyi sıralanabilir: Bağlayıcı akıllı sözleşmeler, her protokolün başarısını ilgili her bir iş token’ının başarısıyla ilişkilendiriyor.
  • Daha odaklı topluluklar: İş token’ı sahipleri, protokol kullanıcıları için belirli değerli hizmetler gerçekleştiriyor.

ANT Coin Yorum

Placeholder’dan Chris Burniske ANT token ile ilgili olarak, “Tamamen yazılım temelli yetki alanlarının elebaşı olan Aragon, iyi bir şeylerin peşinde” yorumunu yapıyor. Bunun yanında ünlü milyarder Tim Draper da 2020 başında yaptığı bir açıklama ile 1 milyon ANT coin aldığını dile getirmiş ve bu durum Draper’ın ANT coin’e güvendiği şeklinde yorumlanmıştı.

Öte yandan ANT token’ın yalnızca arkasındaki isim dolayısıyla bile oldukça pozitif yorumlar aldığını görüyoruz. Proje, Forbes’un teknoloji alanında bir listesi olan “30 yaş altı ilk 30” listesinde yer alan Luis Cuende tarafından yönetiliyor.

ANT Coin Grafik

Aragon coin yazının yayına hazırlandığı sırada 5,34 dolardan işlem görüyor. 175.925.944 USD işlem hacmi ile piyasa değeri bakımından 69. sırada yer alan ANT token’ın 24 saatlik işlem hacminin 31.901.427 USD olduğunu belirtmekte de fayda var.

Bunları yanı sıra 13 Ağustos 2020’de 11.45 dolar ile zirveyi gören Aragon Coin, 25 Kasım 201’8’de de 0.28.54 dolar ile dip seviyesini görmüştü. Ayrıca şu anda dolaşımda 32.924.120 adet ANT token bulunuyor ve bunun toplamda 39.609.524 ANT olduğu ifade ediliyor.

ANT Coin Nasıl Satın Alınır?

Arkasında güçlü bir ismin bulunduğu kripto para birimi ANT token, dünyanın en güvenilir ve en hızlı kripto para işlem platformu Binance ile kolaylıkla satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar