X


Sıcak Gelişme: WhatsApp Üzerinden Kripto Para Gönderme Çalışmaları Başladı

WhatsApp üzerinden kripto para gönderme çalışmalarına başlandı.
15:14
9 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Novi üst düzey yetkililerinden Stephane Kasriel, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada WhatsApp üzerinden kripto para gönderimi çalışmlarının bugün itibariyla başlandığını duyurdu. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Kripto para entegrasyonu ile birlikte kripto para birimlerinin kullanım alanı genişleyerek benimsenme oranlarına olumlu etki sağlayacaktır.

WhatsApp Üzerinden Kripto Para Gönderimi

Medyaya yansıyan bilgilere göre Novi wallet’ın başındaki isim Stephane Kasriel, WhatsApp üzerinden stablecoin USDP gönderimi sağlamak için çalışmalara başlandığını bildirdi.

Deneyimli yönetici Kasriel, çalışmaların sürdüğünü belirtirken WhatsApp’ın gizlilik ve uçtan uca mekanizmasının zarar görmeyeceği garantisini verdi. Novi wallet‘ın üzerinde çalıştığı bu entegrasyonu, tarafların birbirine USDP stablecoin’i göndermesine imkan tanıyacak. Öte yandan başlangıç için bu uygulamanın yalnızca ABD lokasyonundaki sayılı insan için aktive edileceği kaydedildi.

Henüz ABD vatandaşları için geçerli olan bu entegrasyon, çalışmanın test aşamasında olması nedeniyle sınırlandırıldı. Önümüzdeki dönemde ise başarılı olması durumunda genişletilemesi planlanıyor. Novi wallet‘ın başındaki isim Kasriel, WhatsApp entegrasyonunu Twitter üzerinden duyurdu ve gelecek çalışmaları aktardı.

WhatsApp ve Kripto Paralar

Meta şirketinin son açıklanan verilerine göre WhatsApp’ın 2 milyarı aşkın kullanıcısı bulunuyor. Çalışmanın henüz ABD’yi kapsaması, başlangıç aşamasında olmasından kaynaklanıyor. Entegrasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve pilot çalışmanın sorunsuz geçilmesi, genişlemeyi getirecektir.

Bu bağlamda dev kullanıcı tabanıyla WhatsApp, kripto para seçeneği ile dünya çapında bir benimsenmenin kapısını açabilir. Benimsenme oranlarının hali hazırda katlanarak gittiği göz önünde alındığında WhatsApp’ın önemi büyük bir adım olarak değerlendirilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar