X


Sıcak Gelişme: eBay NFT Alım Satım İşlemlerine Başlıyor!

eBay, NFT hizmeti sunacak.
19:37
11 Mayıs 2021

eBay, NFT sektörüne dahil olan ilk büyük e-ticaret şirketi oluyor. Reuters’ın son dakika haberine göre e-ticaret devi eBay non-fubgible token alım satımına izin vermeye hazırlanıyor.

eBay NFT Alım Satım İşlemlerini Aktif Etti

Dev şirketin yeni NFT hizmeti ilk etapta yalnızca belirli kategorideki satıcıların erişimine açılacak. eBay Kıdemli Başkan Yardımcısı Jordan Sweenam, platformlarında NFT hizmeti sunulacağı sinyalleri verirken şunları kaydetti: “eBay önümüzdeki aylarda, Blockchain tabanlı koleksiyonlar içeren yeni hizmetleri kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan medyaya yansıyan son bilgilere göre eBay CEO’su Jamie Iannone, şirketin kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi düşündüklerini belirtmişti.

NFT Sektörü Büyüyor

Non-fungible token olarak bilinen dijital koleksiyon varlıkları son döneme damga vurdu. Sektörün piyasa değeri 28 milyar doları aşarken bu rakam büyümeye devam ediyor. Birçok ünlü ismin dijital alanda koleksiyon oluşturma arzuları insanların bu sektöre ilgi duymasına katkı sağladı. Bunun yanı sıra çoğu sanatçı dijital ortamda sanatlarını icra etme imkanı buldu.

NBA Top Shot, NFT sektörünün önde gelen platformlarından biri olarak biliniyor. Bununla birlikte Opensea ve Rarible en çok ilgi gören NFT pazar yeri konumunda yer alıyor. Bunun yanı sıra işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası Binance bir NFT platformu kuracağının açıklamıştı. Son günlerde oldukça konuşulan bu sektörün, büyük kitlelere hitap eden insanlar sayesinde büyüdüğü görülüyor. Eğlence, spor, sanat ve birçok alandan popüler isimler NFT’lere büyük ilgi gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar