X


EOS Geliştiricisi Block.one Kripto Para Borsası Kurmaya Hazırlanıyor

Blockchain firması, yıl sonunda EOS tabanlı kripto para borsasının faaliyete geçeceğini duyurdu. 
18:09
11 Mayıs 2021

EOS’un geliştirici firması Block.one, bir kripto para alım satım platformu kurmaya hazırlanıyor. Blockchain firması, yıl sonunda EOS tabanlı kripto para borsasının faaliyete geçeceğini duyurdu.

Yeni Kripto Para Borsasının Adı “Bullish Global” Olacak

Medyaya yansıyan son bilgilere göre “Bullish Global” adlı platform EOS blok zincirinde faaliyetlerini gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra EOSIO geliştiricisi, kripto para borsası için 10 milyar dolarlık fon topladı. Ayrıca Peter Thiel, Mike Novogratz, Alan Howard ve Louis Bacon gibi isimler projeye 300 milyon dolarlık yatırım yaptılar. Bununla birlikte geri kalan yaklaşık 9 milyar dolar değerinde fonun ise 164.000 Bitcoin (BTC) ve 20 milyon EOS olmak üzere Block.one’ın kripto varlıklarından sağlandığı bildirildi. EOSIO geliştiricisi, Bullish Global için ek bir 100 milyon dolarlık nakit enjeksiyonu yaptığını bildirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Block.one CEO’su Brendan Blumer yeni adımları hakkında şunları kaydetti: “Bullish borsası, yüksek meblağ gerektiren üçüncü taraf işlevleri maksimum şeffaflıkla otomatikleştirecek. Bunları kurumlara, bireylere daha iyi ve güvenli erişim sağlamak için getiri sağlayan yönetim araçlarına dönüştürecek. Kripto para alım satım platformumuz, en yeni kripto para yatırım stratejileri izlenerek bu sektörde devrim yaratmak adına Blockchain teknolojisi ile yeni bir piyasa mimarisinden yararlanacak. “

Bullish Borsasının Çalışma Prensibi

Dev şirket, Bullish Global’in merkezi ve merkezsiz kripto para mimarisi ve işlemleri özelliklerinin birleştireceğini açıkladı. Block.one, planlanan borsanın bağımsız bir varlık olarak operasyonlarını yürüteceğini bildirdi.

Bullish borsası otomatik piyasa yapıcı hizmeti sunmanın yanı sıra kullanıcılarına borçlanma araçları piyasaları da sağlayacağını duyurdu. Milyarder isim Mike Novogratz, Bullish borsasının sektörde kendisinin kısa sürede kanıtlayacağını ve saygınlık kazanacağını ileri sürdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar