reklamı kapat

EOS Coin Nasıl Alınır?

En büyük 10 kripto paradan birisi olan EOS Coin nedir ve nasıl alınır?
22:47
16 Ağustos 2020

EOS, Block.one şirketi tarafından kurulan ve kripto para tarihinin en yüksek miktarda ICO’suna imza atan bir kripto para birimidir. Merkeziyetsiz ve akıllı kontrat tabanlı bir altyapıya sahip olan EOS 2107 yılında hayata geçirildi ve arkasında BitShares, Steem, Delegated Proof-of-Stake (DPoS)  sistemlerinin kurucusu Dan Larimer yer alıyor.

Peki düzenlediği ICO’da 4 milyar dolardan fazla yatırım almayı başaran ve sektöre damga vuran EOS nedir ve EOS Coin alınır mı?

EOS Coin Nedir?

Aslında EOS’un da aynı Cardano gibi Ethereum’un rakibi olduğu biliniyor. Ethereum’un sahip olduğu merkeziyetsiz uygulama (DApp) ekosistemini ele geçirmek için piyasaya sürülen EOS, bu konuda ciddi bir mücadele verdi ve Ethereum’u zorlamayı başardı. Çoğunlukla bahis ve kumar uygulamalarına ev sahipliği yapan EOS, Ethereum’dan farklı olarak DPoS konsensüs modeline sahip.

Ethereum şu an için Proof-of-Work (iş ispatı) modeline sahip olsa da yakında bunu Proof-of-Stake (PoS) modeli ile değiştirmeyi hedefliyor. EOS’un sahip olduğu konsensüs modeli ise PoS modelinin biraz daha gelişmişi olarak görülmekte. EOS ağındaki her şey tamamen şeffaf ve ağ akıllı kontratlar tarafından merkeziyetsiz bir şekilde düzenlenmekte. EOS ağında Bitcoin ağındaki gibi herhangi bir madencilik modeli bulunmuyor.

Rekor döneminde 23 dolara kadar çıkan EOS, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 3,86 dolardan işlem görüyor ve tüm zamanların rekor noktasından çok ama çok uzakta. EOS’un toplam arzı 1 milyar adet ile sınırlı ve an itibariyle sirkülasyonda sadece 935 milyon adet bulunuyor. Geri kalan fonların gerekli olduğu zamanlarda kurucular ve Block.one tarafından açılacağı bilinmekte.

EOS, son günlerde Voice isimli merkeziyetsiz sosyal medya platformu ile adından söz ettirmekte. Özellikle Facebook ve YouTube gibi sosyal medya platformlarında kripto para sektörüne yönelik sansürün artması, Voice platformunun çok fazla destek almasını sağladı. EOS’un rakip ağlarından Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin bile açık açık Voice platformuna destek verdiğini açıklamıştı.

Voice platformunun bu kadar fazla destek alması doğal olarak EOS’a olan ilgiyi ve sosyal medya platformlarında “EOS Coin Alınır Mı?” ifadesini kullananların sayısını arttırdı. Peki EOS Coin nasıl ve nereden alınır?

EOS Coin Satın Al

EOS, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance üzerinden alınabilir.

EOS satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • EOS almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna EOS yazın ve altta açılan EOS/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “EOS AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek EOS alma işlemini tamamlayın

EOS Coin Nereden Alınır?

EOS Coin, Binance kripto para borsasından satın alınabilir. Binance üzerinden EOS alımı yapan kullanıcılar hem ekstra likiditeye hem de ekstra güvenlik ile işlem çifti rahatlığına ulaşabilir. Bu da alım satım yaparken belirli işlem çiftlerine bağlı kalınmasını önleyip, yatırımcıların daha rahat alım satım yapabilmesini sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.