reklamı kapat

Ethereum Ağındaki Tehlike Büyüyor: 15 Milyar Dolar Görüldü

Ethereum ağındaki tehlikenin boyutu 15 milyar dolara ulaştı.
21:41
16 Ağustos 2020

İlk piyasaya çıktıklarında Ethereum ağına rekor getirebilecek gelişmeler arasında gösterilen merkezsiz finans (DeFi) uygulamaları şimdilerde ise Ethereum yatırımcılarının korkulu rüyası haline geldi. DeFi uygulamalarının büyümesi arttıkça ve her gün yeni bir fiyat rekoru geldikçe, Ethereum ağının işlem ücreti sıkıntısı da büyüyor.

DeFi Uygulamaları 15 Milyar Dolara Ulaştı

Coin Gecko tarafından aktarılan son bilgilere göre DeFi uygulamalarının toplam değeri 15 milyar doların üzerine çıktı ve bu 12 Ağustos tarihinde 13 milyar dolar seviyesindeydi. Bu da 4 gün gibi kısa bir sürede sektöre 2 milyar dolarlık ek paranın girdiğini gösteriyor.

Bu büyümenin mimarlarının başında ise Chainlink geliyor. Chainlink 7 günde %70 artış yaşayarak sadece kendisini değil aynı zamanda DeFi sektörünü de bir boyut daha büyütmeyi başardı. Bunun yanı sıra Curve, Aave, Compound ve Balancer gibi projeler de devamlı yeni yatırımcılar çekmekte.

Ethereum ağının işlem ücretleri ise devamlı olarak daha fazla artmakta ve tüm zamanların rekorunun kırılmasına çok az kaldı. Eğer Ethereum ağındaki bu problem ve büyüme çözülemezse, yakında ağda işlem yapmak neredeyse imkansız veya inanılmaz pahalı bir hal alacak. Cardano kurucusu Charles Hoskinson da bu konuda yaptığı açıklamada Ethereum yatırımcılarını uyarmış ve durumun hiç iyiye gitmediğini belirtmişti.

Eğer yakın bir zamanda ETH 2.0 gelmez veya gelse bile bu soruna çözüm olmazsa, Ethereum fiyatında sert bir düşüş görmemiz oldukça muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • Nuri
    2 ay önce

    Dexchain kendini blokchain ağını kurmuş merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir mydexpay bunu başarmıştır Isallah dünyada ses getirecektir

    1