X


CEO Açıkladı: Binance DeFi Token’larını Desteklemeye Devam Edecek Mi?

Changpeng Zhao, DeFi ekosistemi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. 
10:23
17 Ağustos 2020

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) hız kazandıkça, Binance gibi borsalar DeFi gibi yeniliklerle birlikte var olmanın yollarını arıyor ve görünen o ki buluyor da. Binance Kurucu Ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), DeFi’nin yenilikçi bir alan olduğunu ve merkezsiz borsalara yatırım yapmanın düzenli borsalar için zor olmayacağını dile getirdi.

Zhao’nun DeFi Yorumları

Boxmining Youtube kanalındaki bir röportajda CZ, DeFi’nin kripto para alanı daha çekici hale getirdiğini ifade etti. Özellikle, otomatik piyasa yapıcılarına değinen CZ, bu sistemin büyüleyici bir buluş olduğunun altını çizdi. CZ’nin açıklamalarına göre DeFi sayesinde likidite artıyor ve likiditenin artması insanların daha çok ve daha kolay işlem yapmasına imkan tanıyor.

Bunların yanında CEO, Binance’in DeFi ekosistemini olabildiğince çok desteklediğini dile getirdi. Yapılan açıklamalara göre, Binance DeFi ve otomatik piyasa yapıcıları konusunda birçok proje yürütüyor.

Tüm bunların yanında CZ her ne kadar DeFi’ye olan inancını dile getirse de DeFi ekosisteminin henüz çok yeni olduğunun ve birçok projenin başarısız olduğunun da altını çiziyor. Dolayısıyla DeFi yatırımı yapmak isteyenlerin çok dikkatli olması gerektiğini dile getiren CZ, “DeFi’deki çoğu projenin başarısız olacağını söylemek istiyorum. Bu, DeFi’nin iyi olmadığı anlamına gelmez, ancak sadece birkaçının başarılı olacağı anlamına gelir. Başarılı olan birkaç proje ise çok başarılı olacak.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Binance, DeFi’ye yoğun bir şekilde yatırım yapıyor ve borsada birçok DeFi token listeliyor. Borsa DeFi’yi destekliyor olsa da CZ, bugün çoğu kullanıcının hala merkezi bir borsayı tercih ettiğini ifade ediyor.

Smart Chain

CZ ayrıca zincirdeki emirleri çok hızlı bir şekilde eşleştirmek isteyen ve saniyede yaklaşık yüz bin emri işleyebilen Binance Smart Chain’den de bahsetti. Yapılan açıklamalara göre Binance Smart Chain, Ethereum ile uyumlu akıllı sözleşmeleri destekleyen paralel bir zincir olarak piyasaya sürüldü. Bu nedenle sağlamlığı destekliyor ve Ethereum Virtual Machine (EVM) ile de uyumlu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar